internet haber sitesi
Reklamı Geç

Ermenistan yine sivilleri vurdu: 24 sivil öldü

8 gündür devam eden Azerbaycan-Ermenistan geriliminde sıcak saatler yaşanıyor... Dün Azerbaycan'ın en büyük ikinci kenti Gence'de sivilleri vuran Ermenistan, bugün de Berde, Beylegan ve Terter'deki sivil yerleşim yerlerine saldırı düzenledi. Gence'ye düzenlenen Ermeni saldırısında 24 sivilin yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Ermenistan yine sivilleri vurdu: 24 sivil öldü
Ermenistan yine sivilleri vurdu: 24 sivil öldü admin

27 Eylül’de Azerbaycan ve Ermenistan arasında başlayan çatışmalar 8’inci günde de devam ediyor… Dün Azerbaycan’ın en büyük ikinci kenti olan Gence’yi vuran Ermenistan ordusu bugün de Berde, Beylegan ve Terter’deki sivil yerleşim yerlerine saldırı düzenledi.

Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ın işgal ettiği toprakları geri almak için başlattığı operasyonlar devam ederken, Ermenistan ordusu yeniden sivilleri hedef almaya devam ediyor. Ermenistan ordusu, Berde, Beylegan ve Terter’deki sivil yerleşim yerlerine saldırı düzenledi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Berde, Beylegan ve Terter’in bombalandığı ifade edildi.

22 BÖLGE İŞGALDEN KURTARILDI

Azerbaycan güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre; Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekâtta bugüne kadar, kurtarılan yerler sıralandı.

Yapılan açıklamaya göre Cebrail ili ile Karahanbeyli, Aşağı Seyitahmetli, Mehdili, Aşağı Maralyan, Kuycak, KendHoradiz, Çakırlı, Büyük Mercanlı, Şeybey, Taliş, Karkulu, Şükürbeyli, Yukarı Maralyan, Cereken, Daşkesen, Horovlu, Dejan, Mahmutlu, Caferabat, Sugavuşan ve Papı köyleri olmak üzere toplam 22 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı.

Ermenistan ordusunun sivilleri hedef alması büyük tepki çekti.

 

 

 

Geçen hafta başlayan çatışmalarda yüzlerce insan yaşamını yitirirken çok sayıda insan yaralandı ve birçok yerleşim yerinde maddi hasar meydana geldi. Azerbaycan’ın açıklamalarına yanıt ise Ermenistan’dan geldi. Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Shushan Stepanyan, “Bölgede gergin çatışmalar devam ediyor” dedi.

Ermenistan ordusunun vurduğu bölgelere Azeri yetkililer müdahale etti.

GENCE’DE 24 SİVİL YAŞAMINI YİTİRDİ

Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi Artrsun Hovhannisyan, “Ermeni ordusunun Azerbaycan yerleşim yerlerini vurduğu iddiası yalan” ifadesini kullandı.

Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Gence kentine yönelik saldırının bilançosu açıklandı. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan saldırıları sonucunda 24 Azerbaycanlı sivilin hayatını kaybettiğini, 121 kişinin yaralandığını ve 300’den fazla yerleşim yerinin tahrip edildiğini açıkladı.

Bakanlık, Ermeni silahlı kuvvetlerinin kasıtlı olarak Azerbaycan’ın sivil nüfusunu ve altyapısını hedef aldığını belirterek uluslararası hukukun, Ermenistan tarafından ihlal edildiğini belirtti. Bakanlık, Azerbaycan makamlarının Ermenistan´ın hukuksuz saldırılarını belgeyen tüm kanıtları, uluslararası resmi kurumlara sunacağını açıkladı.

(SÖZCÜ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakan Şükür’ün babasına FETÖ’ye yardım suçundan hapis cezası
Hakan Şükür’ün babasına FETÖ’ye yardım suçundan hapis cezası
İsrailli hahamdan tepki çeken sözler: Aşı vurduran eşcinsel olur
İsrailli hahamdan tepki çeken sözler: Aşı vurduran eşcinsel olur