internet haber sitesi
Reklamı Geç

CHP Grubu topyekun Adalet Bakanlığı'na yürüyor

Bu sabah olağanüstü toplanan CHP TBMM grubunun milletvekilleri, Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde, Adalet Bakanlığı'na doğru bir protesto yürüyüşü yapıyor.

CHP Grubu topyekun Adalet Bakanlığı'na yürüyor
CHP Grubu topyekun Adalet Bakanlığı'na yürüyor admin

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinde gerçekleştirdiği olağanüstü grup toplantısının ardından Adalet Bakanlığı’na yürüdü. Kılıçdaroğlu, İsmailağa tarikatına bağlı Hiranur Vakfı’ndaki sistematik çocuk tecavüzüne sert tepki gösterdi.

İsmailağa tarikatına bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucu Yusuf Ziya Gümüşel’in altı yaşındaki kızını ‘dini nikahla evlendirip’ seneler boyu tecavüze maruz bırakması Türkiye’nin sürüklendiği tarikat karanlığını gözler önüne serdi. Yandaşlar, skandalı eleştirenlerini hedef alsa da kritik deliller sebebiyle çark etti.

Cinsel istimar hakkında geçtiğimiz gün konuşan Kılıçdaroğlu, ‘Bir tertip var’ diyerek olaya tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, bugün partisinde milletvekilleriyle düzenlediği basın kapalı olağanüstü grup toplantısının ardından Adalet Bakanlığı’na yürüyüşe geçti. Kılıçdaroğlu, beraberindeki vekiller ile bakanlık önünde şunları dile getirdi:

“ALTI YAŞINDA BİR ÇOCUĞA SİSTEMATİK TECAVÜZ EDİLDİ”

“Altı yaşında bir çocuğa sistematik tecavüz edildi bu ülkede. Günlerdir bekliyorum. Gerçekten çok öfkeliyim. Böyle bir haksızlığın böyle bir adaletsizliği kimsenin yaşamasını istemem. 6 yaşındaki bir çocuğu sistematik tecavüz edildi bu ülkede. günlerdir bekliyorum, acaba bir ses verecek mi diye siyasal iktidar.

“İKİ YILDIR BİLİYORSUNUZ GIKINIZ ÇIKMIYOR”

- Konu parlamentoda getirildiğinde Aile Bakanı açıklama yapıyor 2 yıldır biz bu meseleyi biliyoruz diyor. 2 yıldır. 2 gün 2 ay değil. 2 yıldır. biliyorsanız da ne yaptınız Allah aşkına. Ya yüzünüze gözünüze dursun ya sistematik bir tecavüz var ve siz iki yıldır biliyorsunuz gıkınız çıkmıyor. bereket versin gazeteciler var bu ülkede haber yaptılar duyduk.

 

“FOTOROMAN” POLİSLERİN ELİNİ KOLUNU BAĞLAMIŞ

- Bereket versin gazeteciler var bu ülkede, haber yaptılar da bizler de duyduk. Adalet Bakanlığı’nın önündeyiz, adaleti sağlayacak olan kurumun önündeyiz.

- Adalet Bakanlığı sessizliğini koruyor, Aile Bakanlığı’nın ne yaptığını kimse bilmiyor. Bir de “Fotoroman” var, polislerin elini kolunu bağlamış durumdalar.

 

- Polislerimiz bu olayları bilmiyorlar mı? Kim onların önüne engel olarak çıkıyor? Kim onların görevlerini yapmasına engel oluyor? Savcılar hangi gerekçeyle bu dosyaların üzerini kapatıyorlar? Güçlerini kimden alıyorlar? 6 yaşındaki bir evladımızın uğradığı bu haksızlık karşısında kimler suskunluğunu koruyor?

- Buradan bu evladımıza, bu kızımıza seslenmek isterim. 84 milyon insan seninle aynı acıyı paylaşıyor. Sağcısı, solcusu, inançlısı, inançsızı, doğulusu, batılısı kim olursa olsun bu haksızlık karşısında tahammül edemiyor, öfkeleniyor. Ben onların öfkesini dile getirmek için buradayım zaten.  Bizler bu hep birlikte bu haksızlığa karşı mücadele etmek zorundayız.

“KİMİN ARKASINA SAKLANDINIZ”

- Hepimizin evlatları var. Devletin görevini yapmasını istiyoruz. Devletin nefes almasını istiyoruz. Adalet istiyoruz.  Haksızlıkla ilgili tablo bizim tahammül edeceğimiz bir tablo değil.

- Ülkenin bu kadar derdi varken, siyasal iktidarın görevini yapmaması, devlet aygıtını çalıştırmaması tahammül edilecek bir durum değildir. İki yıldır kimin arkasına saklandınız? Kimlerle fotoğraf çektirdiniz? Devlet baskıların altında görev yapamaz.

“YİĞİT POLİSLERİMİZ OPERASYON İÇİN EMİR BEKLİYOR”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanlığı önünde yaptığı açıklamanın ardından Twitter hesabından da bir dizi paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

- Günlerdir kendimize gelemiyoruz. 6 yaşında bir bebeğe sistematik tecavüz edildi. Daha süt kokuyordu evladımız. Aile Bakanı, 2 yıldır meseleyi bildiklerini itiraf etti. Anlıyoruz ki Adalet Bakanlığı, tertibi gördüğü halde operasyon emri vermedi. Bu organize kötülüktür.

- Bu operasyon yapılmadığı sürece, gerginlik artacak. Kızımıza seslenmek istiyorum: Yanındayız, hepimiz senden yanayız. 84 milyon, genci, yaşlısı, inançlısı, inançsızı, dindarı, ateisti hepimiz senin yanındayız kızım. Başı açığı, kapalısı, tüm gençler seninledir kızım!

- Bu devlet ayağa kalksın! Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı