internet haber sitesi
Reklamı Geç

PKK'dan Selahattin Demirtaş’a sert uyarı: Ukalalık yapma

Terör örgütü PKK, Mersin’deki hain saldırıyı Kınayan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı hedef aldı. PKK yöneticisi Duran Kalkan, Demirtaş’a ‘ukalalık yapma’ dedi.

PKK'dan Selahattin Demirtaş’a sert uyarı: Ukalalık yapma
PKK'dan Selahattin Demirtaş’a sert uyarı: Ukalalık yapma admin

PKK yöneticisi Duran Kalkan, Mersin’de bir polisin şehit olduğu polisevi saldırısını kınayan Edirne Cezaevi’nde tutuklu eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ı hedef aldı. Kalkan “Mersin eylemini doğru anlamak ve değerlendirmek gerekli. HPG’nin açıklaması oldu, herkes ondan ders çıkartmalı. Doğru çizgi budur. Ölçü bu. Gücün yetiyorsa sen de öyle ol. Gücün yetmiyorsa yettiği kadarıyla o çizgiye hizmet et. Yapanlara en azından dua et, karşı çıkma. Kendi kendine konuşma, ukalalık yapma. Kimsenin ukalalık yapacak hakkı yok” dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz'da, dünkü yazısında ismini vermediği HDP’li bir yöneticinin, “Demirtaş bu şekilde devam ederse parti dışına itilir” görüşüne yer vermişti. Bu sözlere HDP eş genel başkan yardımcısı Tayip Temel de, “HDP’de herkes, hele de yetkili olanlar açık kimliğiyle konuşur, kendini gizleyerek konuşmaz. İsmini gizleyerek konuşuyorsa HDP’li değildir. Yetkili hiç değildir” dedi.

Tele1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı