CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak: FETÖ tipi bir kumpas operasyonuyla karşı karşıyayız

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak akşam saatlerinde yaptığı basın toplantısında çok sert ve önemli açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, "FETÖ tipi bir kumpas operasyonuyla karşı karşıyayız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak: FETÖ tipi bir kumpas operasyonuyla karşı karşıyayız
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak: FETÖ tipi bir kumpas operasyonuyla karşı karşıyayız admin

AKP’nin YSK’ya yaptığı olağanüstü itirazı değerlendiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak şunları kaydetti:

“Önce AA'nın eliyle seçimleri çalmak istediler, şimdi masa başında bu seçimleri nasıl çalarız girişimi içerisindeler. İstanbullunun verdiği yetkiyi kapıp kaçabilir miyiz diyorlar. Sayın Yavuz öyle şeyler söyledi ki ciddi bir algı operasyonunun başladığı ortaya çıktı” diyen Öztrak, “Öyle bir itiraz dilekçesi hazırlanmış ki ortaya karışık bir dilekçe. Bir sürü gerekçe var, biri olmazsa diğeri… Acaba bir şekilde iptal ettirebilir miyiz diye bir çaba içerisine girmişler. Balyozla ilgili kumpas sadece 1 bavuldu, İstanbul’la ilgili kumpasa 3 bavul yetmemiş. FETÖ tipi bir kumpas operasyonuyla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

“BAŞKA FARKLI TUTANAKLAR MI VAR”

Öztrak açıklamasına şu sözlerle devam etti;

 

“AKP'nin elinde, bizim elimizdeki ıslak imzalı tutanaklardan farklı tutanaklar mı var?” diye soran Öztrak, “5287 hükümlünün seçmen kütüklerindeki kaydının yanına şerh düşülmediği söyleniyor. Bu hükümlüler orada oy kullandı mı, kullanmadı mı? Partilerin aldığı oyla toplam seçmen sayısının kıyaslanması gerek. Sandık kurullarında sizin gözlemcileriniz yok muydu? Mülki idare amirleri tarafından bildiriliyor bu görevliler” dedi.

“3 TANE BAVULLA YSK’YA GELİYORLAR”

“Sandık kurulları belirlenirken AKP’nin adamları neredeydi, neden itiraz etmemişler? Genel başkanları 280 binden fazla sandık görevlisi atadıklarını söylüyordu. Ne oldu? Neden sandık başına hakim olamadılar?” diyen CHP Sözcüsü Öztrak, “Çok önemli bir algı operasyonu yürütülmeye çalışılıyor. Şüphe, organize işler, lafları bolca serpiştirilmiş sözlerine. 3 tane bavulla YSK’dan içeri giriyorlar” dedi.

“POLİSLER OY KULLANMIŞ OLABİLİR”

“Kullanılan oyun seçmen sayısını tutmadığını söylüyorlar” diyen Öztrak, “Görevli olarak gelenler polisler oy kullanmış olabilir. Partilerin almış oldukları oylara bakmak lazım. Büyükçekmece’de hem devletin polislerine hem halka lüzumsuz yere eziyet etmişler, öyle gözüküyor. Baktığımız zaman itiraz ettikleri hususlar tutmayınca arabayı başka bir vitese takmışlar” ifadelerini kullandı.

“OY NAMUSTUR”

“Yarın basın toplantısı yapacaklar, biz de yapacağız” açıklamasında bulunan CHP Sözcüsü, “Bu suistimale dur diyecek olan milletin verdiği hakkı o hakkın sahibine teslim edecek olan YSK’dır. Bizlerin 2014 yılında Ankara seçimleriyle ilgili itirazlarımızı reddetmişti, şimdi bu gelen itirazların bizim itirazlarımızdan çok daha hafif olduğunu görüyoruz” dedi. Öztrak, “YSK’nın vereceği karar aslında şimdiden bellidir. İstanbul’un seçilmiş büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’dur. Oy namustur dokundurtmayız, kazandığımız seçimi de kimseye çaldırtmayız. İstanbul’da birleştirme tutanakları ortaya çıktıktan sonra İmamoğlu’na mazbatası verilmesi lazım. Yarın ortaya çıkar, ondan sonra da Ekrem İmamoğlu’na mazbatasının verilmesi hem hukuken hem vicdanen yapılması gereken bir şeydir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk askerine ‘eşekler’ diyen Akitçiye dayak!
Türk askerine ‘eşekler’ diyen Akitçiye dayak!
Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarıldı
Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarıldı