internet haber sitesi
Reklamı Geç

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Bay Kemal Londra’da ne mi yapıyor? Buyurun açıklıyorum

Çok sayıda yatırım grubuyla görüşmeler yapmak üzere İngiltere'de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile Türk kamuoyuna ve özellikle gençlere seslendi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Bay Kemal Londra’da ne mi yapıyor? Buyurun açıklıyorum
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Bay Kemal Londra’da ne mi yapıyor? Buyurun açıklıyorum admin

İngiltere'nin başkenti Londra'daki ziyaretlerine devam eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli fon grubu ve yatırımcılarla görüşmeler yaptı.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Bay Kemal Londra’da ne mi yapıyor? başlığı ile bir video yayınladı. 

14 DEVASA FON İLE GÖRÜŞTÜ

Kılıçdaroğlu, İngiltere'de neler yaptığını şöyle açıkladı:

* “Bu sabah Londra'dan halihazırda dünyanın farklı bölgelerine 100 milyar sterlin yatırım yapmış 14 devasa fon ile toplantı yaptık. Dijital sağlık teknolojisi, veri analizi, yapay zeka, makina öğrenimi ve finansal teknolojiler gibi önemli sektörlere büyük yatırımlar yapıyor ve bu alandaki girişimcileri destekliyorlar.

* Temiz, teknolojik ve iklim dostu parayı ve büyük yatırımlarla Türkiye'ye getireceğiz. Kara para ekonomisini, mafyayı, çeteyi hızla temizleyeceğiz. Ülkemize temiz yatırımları çekerek halkımıza nefes aldıracağız. Hiç kimse merak etmesin, çok ama gerçekten de çok güçlü geliyoruz.”

GENÇLERE SESLENDİ: TEMİZ PARAYI SİZE GETİRECEĞİM

“Dünyada 342 milyar dolardan fazla bir yatırımı olan fonla görüşeceğim” diyen Kılıçdaroğlu bir kez daha gençlere seslenerek şöyle dedi:

“Gençler, sözüm var size, temiz parayı size mutlaka ama mutlaka getireceğim. Evet size getireceğim. Görüştüklerim arasında tefeci yok. Borç yok. Hepsi yatırımcı. Hele hele uyuşturucu baronları hiç yok. Yatırımlar size yapılacak.”

YATIRIM GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDECEK

 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün sabah saatlerinde Fon Grubu toplantısına katıldı. Royal College of Art UK'yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Tech Nation ve Public IO yöneticileriyle toplantılar gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği'ni ziyaret etmesi bekleniyor. Ardından yatırım görüşmelerine devam edecek Kılıçdaroğlu, Tech UK ve Yatırım Fonu toplantısına katılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı