internet haber sitesi
Reklamı Geç

Donald Trump, 'U' dönüşü yaparak yandaşlarını tek kalemde sattı

Sosyal medya hesapları tek tek askıya alınan Donald Trump, son video mesajını Beyaz Saray'ın Twitter hesabından paylaştı. Kongre baskınından sıyrılmak isteyen Trump, "Şiddetin ülkemizde yeri yoktur" derken olaylara karışanların yargılanacağını söyledi.

Donald Trump, 'U' dönüşü yaparak yandaşlarını tek kalemde sattı
Donald Trump, 'U' dönüşü yaparak yandaşlarını tek kalemde sattı admin

ABD’de 3 Kasım’daki seçimleri Demokrat rakibi Joe Biden’a kaybeden ancak uzun süre boyunca hile vurgusu yapan Donald Trump, ülkeyi kaosa sürükleyen Kongre baskını sonrası durumu toparlamaya çalışıyor.

Destekçilerini kışkırtması sonucu azil süreci ikinci kez yürütülen Trump, yaşananlardan sorumlu tutulmamak için çark eden açıklamalar yapmaya devam ediyor.

‘ŞİDDETİN YERİ YOK’

Başta Twitter ve Facebook olmak üzere sosyal medya hesapları kışkırtıcı mesajları nedeniyle askıya alınan Başkan Trump, Beyaz Saray’ın resmi Twitter hesabı üzerinden bir video mesaj paylaştı. Kongre’de yaşananları tasvip etmediğini ve olaylara karışanların yargılanacağını söyleyen Trump, “Geçen hafta tanık olduğumuz şiddeti kınıyorum. Şiddet ve vandalizmin ülkemizde yeri yoktur” dedi.

‘HOŞGÖRÜ GÖSTEREMEYİZ’

Şiddete başvuranların kendi destekçisi olamayacağını savunan Trump, “Çete şiddeti benim inandığım ve hareketimizin desteklediği her şeye aykırıdır. Benim gerçek destekçilerim hiçbir zaman şiddeti desteklemez, güvenlik birimlerine ya da büyük Amerikan bayrağına saygısızlık etmez, diğer Amerikalılar'a zarar vermez ya da onları tehdit etmez. Eğer bunları yapıyorsanız bizim hareketimizi desteklemiyorsunuz, ona ve ülkemize saldırıyorsunuz demektir. Buna hoşgörü gösteremeyiz” diye konuştu.

‘HERKES YASALARA UYMALI’

20 Ocak’taki devir teslim töreni öncesi sukunet çağrısı yapan Trump, “Olası tehditler konusunda gizli servis tarafından bilgilendirildim. Herkes yasalara ve güvenlik birimlerinin talimatlarına uymalı. Federal dairelerden düzeni sağlamak için gerekli tüm kaynaklarını kullanmalarını istedim” dedi.

(SÖZCÜ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı