internet haber sitesi
Reklamı Geç

İtalya’da Corona’dan 427 kişi daha hayatını kaybetti!

İtalya'da Corona virüsü nedeniyle son 24 saatte 427 kişi hayatını kaybetti. Ülkedeki ölü sayısı 3405 olarak kayıtlara geçti. Bu sayının, Çin'de virüs nedeniyle ölenlerin sayısını geçtiği belirtildi.

İtalya’da Corona’dan 427 kişi daha hayatını kaybetti!
İtalya’da Corona’dan 427 kişi daha hayatını kaybetti! admin

İtalya’daki toplam vaka sayısının 35 bin 713’ten 41 bin 35’e yükseldiği açıklandı.

Worldometers’in verilerine göre, Çin’de virüs nedeniyle toplam 3245 kişi hayatını kaybetti. Ülkedeki toplam vaka sayısının da 80 bin 928 olduğu ifade edildi.

UKRAYNA: SALGIN İKİNCİ EVREYE GİRDİ

Ukrayna Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ukrayna’da Corona virüsünün artık asıl olarak yurt dışından gelen kişiler yoluyla değil, ülke içinde kişiden kişiye bulaşmaya başladığı; bu nedenle, sınır kapılarındaki sağlık kontrollerinin bu aşamada artık yeterli olmadığı belirtildi. Açıklamada, Corona virüsü salgınıyla bu aşamadan sonraki en etkin mücadele yönteminin, ülkede yaşayan kişilerin kendilerini evlerinde izole etmeleri olduğu dile getirildi.

MİLLETVEKİLİNİN EŞİ VE KIZ KARDEŞİ DE VİRÜSE YAKALANDI

Diğer taraftan, önceki gün Corona virüsüne yakalandığı tespit edilen Ukrayna Parlamentosu Milletvekili Sergey Şahov’un, kız kardeşinin ve eşinin de virüse yakalandığı ortaya çıktı. Milletvekili Şahov, sosyal medya hesabından yayınladığı görüntüde, eşinde ve kız kardeşinde yapılan testlerin sonuçlarının pozitif çıktığını söyledi.

Milletvekilinin bütün ailesi karantinaya alınırken, son zamanlarda görüştüğü 50 kişinin kimliklerinin de teker teker tespit edildiği ve bu kişilerin de testlerden geçirileceği bildirildi.

SALGININ MERKEZİ OLAN ŞEHİRDE OHAL

Ukrayna´da virüs salgınının ilk görüldüğü, Romanya ve Moldova sınırında yer alan Çernovtsi kentinde ise olağanüstü hal (OHAL) uygulaması devam ediyor. Şehirdeki toplu taşıma araçları, sadece sağlık görevlileri ve güvenlik görevlilerinin nakli için faaliyet gösterirken, Sağlık Bakanlığı’na ait araçlar, şehir sokaklarında hoparlörle yaptıkları anonslarda halkı mümkün olduğunca evde kalmaya çağırıyor.

ORDU, ASKERE ALMAYI ERTELEDİ

Öte yandan, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ilkbahar celbinde askere almayı ertelediğini duyurdu. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, virüs salgını nedeniyle askere alımların bir süreliğine ertelendiği bildirildi. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, ilkbahar döneminde 16 bin 500 kişiyi askerliğe almayı planlıyordu.

Ukrayna Sağlık Bakanlığı’nın bu sabah açıkladığı verilerde, ülke genelinde 16 kişinin Corona virüsüne yakalanmıştı. Öte yandan, 154 kişide Corona virüsü şüphesinin olduğu açıklandı. Ukrayna’da bu zamana kadar virüs nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Üniversitesi açıkladı: SARS-COV-2 virüsü izole edildi!
Ankara Üniversitesi açıkladı: SARS-COV-2 virüsü izole edildi!
Fransa'da korkunç gün: Son 24 saatte 1053 can kaybı
Fransa'da korkunç gün: Son 24 saatte 1053 can kaybı