İsmail Saymaz'dan Savcı Sayan'a unutulmayacak kapak

Gazeteci İsmail Saymaz, AKP'li Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın yeğenini belediyede işe aldığını ifade etti.

İsmail Saymaz'dan Savcı Sayan'a unutulmayacak kapak
İsmail Saymaz'dan Savcı Sayan'a unutulmayacak kapak admin

AKP’li ve CHP’li belediyelerde; liyakat dışı, akraba, eş ve dostu göreve getirme skandalları son günlerde gündem oldu.

Bu skandallara bir yenisini, AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ekledi. Savcı Sayan’ın, yeğeni İbrahim Sayan’ı belediyede işe aldığı ortaya çıktı.

SAYAN'DAN YANIT GELDİ

Gazeteci İsmail Saymaz, kişisel Twitter hesabından, AKP’li Sayan’ın, yeğenini belediyede işe aldığını ve özel kalem görevine getirdiğini ileri sürdü. Saymaz’ın ifadelerine yanıt AKP’li Başkan Sayan’dan geldi. Sayan, yeğeninin üniversite mezunu olduğunu, sıradan bir işçi olarak belediye çalıştığını iddia etti.

AKP’li Başkan Sayan, Saymaz’ın iddialarını ispatlaması gerektiğini belirterek, “senin gibi iftiracılarla işim olmaz” ifadelerini kullandı.

İSMAİL SAYMAZ'DAN KAPAK

İsmail Saymaz, Sayan'ın "ispatlamazsan şerefsizsin" ifadelerine yanıt verdi. Ağrı Belediyesi'ni arayarak özel kalemle görüşmek istediğini söyleyen gazeteci Saymaz, özel kalemin ismini sorduğunda "İbrahim Sayan" yanıtını aldığını belirtti. 

BİR BAŞKA YEĞENİ DE BELEDİYEDE ÇALIŞIYORMUŞ

İsmail Saymaz, Savcı Sayan'ın avukatı Taylan Sayan'ın kendisini telefonla aradığını ve “Özel kalem müdürü, aynı zamanda başkan yardımcısı olan Ahmet Tunç’tur. İbrahim Sayan, özel kalem çalışanıdır. Belediye binası sıkışık olduğu için Tunç ve Sayan aynı odayı kullanıyor. İsimleri karıştırmış olabilirler” dediğini aktardı. 

Avukat Taylan Sayan'ın da AKP'li Başkan Sayan'ın yeğeni olduğunu belirten Saymaz, Avukat Sayan'ın Ağrı Belediyesi'nde Hukuk İşleri Müdür Vekilliği görevinde bulunduğu belirtti. Saymaz, Ağrı Belediyesi'nin resmi sitesinde yeğen Sayan'ın "Hukuk İşleri Müdür Vekilliği" görevinde bulunduğuna dair ibarelerin bulunduğu kısmı da paylaştı.

 

(ODATV)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trump’tan Sabah yazarı Hilal Kaplan'a manidar yanıt: Haber yaptığınıza emin misiniz?
Trump’tan Sabah yazarı Hilal Kaplan'a manidar yanıt: Haber yaptığınıza emin misiniz?
CHP ve İYİ Parti il başkanlarının korumaları geri çekildi
CHP ve İYİ Parti il başkanlarının korumaları geri çekildi