AKP’li Yavuz, seçimden hemen önce YSK ve seçim önlemleri hakkında bakın neler demiş!

Yerel seçimleri ‘Tarihin en şaibeli seçimi’ olarak niteleyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz’un seçim öncesi YSK ile ilgili söylediği övgü dolu sözler yeniden gündeme geldi.

AKP’li Yavuz, seçimden hemen önce YSK ve seçim önlemleri hakkında bakın neler demiş!
AKP’li Yavuz, seçimden hemen önce YSK ve seçim önlemleri hakkında bakın neler demiş! admin

31 Mart yerel seçimlerini ‘Tarihin en şaibeli seçimi’ olarak niteleyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un seçim öncesi yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi. Yavuz, A Haber’e yaptığı açıklamada Türkiye’de son derece güvenli bir seçim mekanizmasının olduğunu söylemişti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, seçim güvenliği ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 “Yasal zemine baktığımızda Türkiye’de son derece güvenilir bir seçim ortamı var. Siyasi partilerin ise sandıklardan başlayarak, YSK’ya kadar üyeleri bulunuyor. Bu üyeler ile bütün süreçler izleniyor ve bütün süreçlere ilişkin bilgi ve belgeler alınıyor. Biz bu bilgileri süreç içine alıp kayda alacağız. Diğer yandan ise YSK, sandık başkanlarından aldığı sandık sonuç tutanaklarını tarıyor ve sisteme giriyor. Partiler, hem kendilerinin topladığı sonuçlar hem de YSK’nın gönderdiği tutanakları karşılaştırıyor ve hile olup olmadığını rahat bir şekilde anlıyor. Bir parti şu ana kadar kendi elindeki verilerle YSK’dan gelen veriler arasında bir çelişki olduğunu ispatlayamadı. Bunun anlamı da Türkiye’de en güvenilir kurumlarından birinin YSK olduğudur. Seçimi dünyada en iyi işleten kurum bizim seçim kurumumuzdur. O yüzden kendilerine haksızlık etmeyelim.”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, İstanbul’da seçimi İmamoğlu’nun kazanması sonrası yaptığı açıklamada ise yerel seçimi ‘Tarihin en şaibeli seçimi’ olarak niteleyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

"Gerçekten demokrasi tarihimizin en büyük şaibelerinden biridir bu seçim dersem herhalde fazla abartmış olmam. Biz rakamlarımıza güveniyoruz dedik. Bakınız Yüksek Seçim Kurulu'nun verilerine göre söylüyorum, 29 binlere kadar çıktı biliyorsunuz fark. Ama şu anda ne kadar biliyor musunuz? Şu an itibarıyla düşüyor, düşmeye devam edecek; 20 bin 509"

(Yeniçağ)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk askerine ‘eşekler’ diyen Akitçiye dayak!
Türk askerine ‘eşekler’ diyen Akitçiye dayak!
Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarıldı
Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarıldı