CHP’li Eren Erdem’e 4 yıl 2 ay hapis cezası!

CHP PM üyesi Eren Erdem, yargılandığı davada "Silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmadan bilerek ve isteyerek örgüte yardım etme" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

CHP’li Eren Erdem’e 4 yıl 2 ay hapis cezası!
CHP’li Eren Erdem’e 4 yıl 2 ay hapis cezası! admin

eREN eRDEM ile ilgili görsel sonucu

Mahkeme, “Soruşturmanın gizliliğini ihlal” ve “Gizli tanığın ifşası” suçlarından ise beraat kararı verdi. Verilen toplam ceza süresini dikkate alan mahkeme heyeti, Erdem’in tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme Kapatılan Karşı Gazetesi’nin sahibi Turan Ababey’e de aynı suçtan 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, Ababey hakkında adli kontrol tedbirinin yeterli olamayacağı gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi. Ababey, duruşma salonunda polisler tarafından gözaltına alınarak cezaevine gönderildi.

Sanıklardan Emre Erciş de, aynı suçtan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılırken sanıklar Kutlu Esendemir ile Mehmet Bozkurt’un ise “Silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmadan bilerek ve isteyerek örgüte yardım etme” suçunu işlediklerinin sabit olmadığı gerekçesiyle beraat etti. Mahkeme firari 5 sanık ile etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen sanık Onur Kala’nın dosyalarının ayrılmasına karar verdi.

Eski CHP Milletvekili de olan Eren Erdem, kapatılan Karşı Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği yaptığı sırada 17-25 Aralık sürecinde yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği iddiasıyla yargılanıyordu. Eren Erdem ve gazetenin sahibi Turan Ababey’in de aralarında bulunduğu 5’i firari 11 sanık bulunuyordu.

(SÖZCÜ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli: YSK sandık yolsuzluğunu ortaya çıkarmıştır
Bahçeli: YSK sandık yolsuzluğunu ortaya çıkarmıştır
İran’dan Türkiye’ye S-400 desteği geldi!
İran’dan Türkiye’ye S-400 desteği geldi!