Ünlü jokey Uğur Polat yengesine cinsel saldırı suçundan tutuklandı

Hipodromların ünlü jokeyi Uğur Polat'ın yengesine cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle yargılandığı davadan karar çıktı. Yaklaşık 3 yıl süren dava sürecinde tutuksuz yargılanan jokey 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.Polat cezaevine gönderildi.

Ünlü jokey Uğur Polat yengesine cinsel saldırı suçundan tutuklandı
Ünlü jokey Uğur Polat yengesine cinsel saldırı suçundan tutuklandı admin

jokey uğur polat ile ilgili görsel sonucuJokey Uğur Polat'ın eski sevgilisi olan Nalan Polat kendisinden ayrıldıktan sonra iddialara göre jokeyin ağabeyi Nadir Polat'la evlendi yani yengesi oldu. Yenge N. P. 22 Mayıs 2016 tarihinde ise İstanbul'a gezmek için geldi. Ünlü jokey, yengesi N. P.’yi arayarak evine davet etti. Uğur Polat'ın ilk davetini kabul etmeyen N.P. ikinci davetini kabul etti. Polat yengesini davet ettiği evine aynı zamanda arkadaşları T.G. ve S.Ç.’yi de eve çağırdı.

ELİNİ KOLUNU BAĞLADIKTAN SONRA YATAK ODASINDAN ÇIKTILAR!

İddianame yer alan bilgilere göre; yatak odasında maskeli olarak gizlenen T.G. ve S.Ç. Uğur Polat'ın yengesini yatak odasındaki kitap alması için odaya yönlendirmesiyle harekete geçerek N.P.’nin ağzını kapattıktan sonra ellerini ve ayaklarını bağladılar. Neye uğradığını şaşıran genç kadın, Polat'ın arkadaşları tarafından soyularak yatağa bağlandı. N.P.’yi odaya bağladıktan sonra T.G. ve S.Ç. odadan çıktılar.

İddiaya göre Uğur Polat yatak odasına girerek, eski sevgilisi olan yengesi N.P.’ye cinsel saldırıda bulundu. Yaşadığı korkunç olay sonrasında elleri ve ayaklarındaki bağları çözüldükten sonra ilk fırsatta evden kaçarak polisi aradı.

DNA POLAT'LA ÖRTÜŞTÜ

N.P. eşinin kardeşi olan ünlü jokey Uğur Polat tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığı ve evde bulunan arkadaşları T.G. ile S.Ç.’den şikayetçi oldu.

Soruşturma kapsamında Adli Tıp tarafından yapılan incelemelerde N.P.’nin el ve ayak bileklerinde ekimozlar bulundu. Aynı zamanda alınan sürüntü örneklerinde Uğur Polat'ın DNA'sıyla örtüştüğü tespit edildi.
Yapılan soruşturmanın sonucunda Uğur Polat ve arkadaşları T.G. ve S.Ç. hakkında “Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçundan 7 yıla kadar hapis cezası istenirken “Cinsel Saldırı” suçundan ise 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istemiyle dava açıldı.

YENGE ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi 3 yıl süren davada tutuksuz sanıklar Uğur Polat ve S.Ç. T. G. haklarındaki suçlamaları kabul etmediler. Sanık Polat, yengesi N.P. ile eski sevgili olduğunu belirterek, evde alkol aldıktan sonra rızasıyla ilişkiye girdiğini ifade etti. Uğur Polat'ın arkadaşları olan diğer sanıklar ise olay günü evde olduklarını kabul ederek iddia edildiği gibi bir tecavüz olayının yaşanmadığını ileri sürdüler. Yargılama devam ederken N.P., mahkemeye şikayetinden vazgeçtiğine dair dilekçe sundu.

DURUŞMA SONUNDA TUTUKLANDI

Davanın geçtiğimiz gün görülen karar duruşmasında ise mahkeme ünlü jokey Uğur Polat hakkında ‘Nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 20 yıl hapis cezasına çarptırdı. Diğer sanıklar T.G. ve S. Ç. için ise ‘Nitelikli cinsel saldırıya yardım ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 10 yıl hapis cezasına hükmedildiler. Mahkemenin kararını açıklamasının ardından Uğur Polat tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(SÖZCÜ)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari’den acı haber! 1 asker şehit oldu
Hakkari’den acı haber! 1 asker şehit oldu
İran açıkladı: Denemeyi gerçekleştirdik
İran açıkladı: Denemeyi gerçekleştirdik