Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü kabri başında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin 2'nci Cumhurbaşkanı ve CHP eski genel başkanı İsmet İnönü, ölümünün 45'inci yıl dönümünde Anıtkabir'deki kabri başında anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü kabri başında anıldı
Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü kabri başında anıldı admin

Anıtkabir’de düzenlenen törene, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Levent Gök, kızı Özden Toker, torunu Ayşe Gülsün Bilgehan ile çok sayıda kişi katıldı. Törende ilk olarak, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrine çelenk konuldu, ardından saygı duruşunda bulunuldu.

İnönü’yü anmak için toplanan kalabalık grup Anıtkabir’de Aslanlı Yol’da.

Heyet, daha sonra İnönü’nün kabrinin bulunduğu alana geçti. İnönü’nün öz geçmişinin okunmasının ardından Kıratlı, Kılıçdaroğlu ,Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve İnönü’nün kızı Toker de ailesi adına kabre çelenk bıraktı. Katılımcılar, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İnönü ailesine taziyelerini iletti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ve CHP’li partililer törene katılanlar arasındaydı.

İnönü’nün mozolesine kalabalık bir vatandaş grubu karanfil bıraktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Levent Gök, İnönü’nün kızı Özden Toker, İnönü’nün torunu Ayşe Gülsün Bilgehan ile çok sayıda kişi saygı duruşunda bulundu.

İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker.

Törende kuvvet komutanları da hazır bulundu.

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN 45. YIL MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti’nin İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün vefatının 45’inci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü vefat yıl dönümünde saygıyla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

(DHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk askerine ‘eşekler’ diyen Akitçiye dayak!
Türk askerine ‘eşekler’ diyen Akitçiye dayak!
Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarıldı
Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarıldı