Serbest kaldılar, kanlarında uyuşturucu aranacak

İstanbul’da “Cicişler” olarak bilinen Ceyda ve Esra Ersoy Kardeşler “uyuşturucu kullanmak” ve “özendirmek” iddiasıyla emniyete götürüldü. Narkotik Polisi tarafından ifadeleri alınan Ciciş Kardeşler, kan ve kıl örneği alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Serbest kaldılar, kanlarında uyuşturucu aranacak
Serbest kaldılar, kanlarında uyuşturucu aranacak admin

Cicişler olarak bilinen Esra ve Ceyda Ersoy Kardeşler'in emniyete götürülmesine sebep olan olay, İstanbul Emniyeti'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü “Sanal devriye” ekiplerince yapılan çalışmayla ortaya çıktı. İddiaya göre Esra Ersoy 6 ay önce sosyal medya üzerinden kardeşi Ceyda Ersoy'un bir fotoğrafını yayımladı. Esra Ersoy'un kardeşinin fotoğrafına ‘Taşçı Ceyda' yazdığı fotoğraf İstanbul Narkotik Polisi bünyesindeki “sanal devriye” ekibinin dikkatini çekti. Ersoy'un “Taşçı” ifadesi ile “Taş Kokaini” kasdedildiğini değerlendiren ekipler, fotoğrafı detaylı olarak inceledi. Uzman polisler, masa üzerindeki beyaz bir maddenin kokain olabileceğini tespit etti. Ceyda Ersoy'un fotoğraftaki halinin uyuşturucu kullandığı şüphesini kuvvetlendirdiği öne sürüldü.

ciciş kardeşler ile ilgili görsel sonucu

BİRİ ‘KULLANMA' DİĞERİ ‘ÖZENDİRME'

Esra Ersoy'un yayımladıktan bir süre sonra kaldırdığı o fotoğrafın uyuşturucuyu özendirdiği iddiası üzerine soruşturma başlatıldı. Yapılan çalışmaların ardından, savcılık kararıyla Cicişler'in emniyete götürülmesi kararı alındı. Esra Ersoy uyuşturucu kullanımınıözendirmek, kardeşi Ceyda Ersoy ise uyuşturucu kullanma iddiasıyla, polis eşliğinde emniyete götürüldü.

ciciş kardeşler ile ilgili görsel sonucu

‘SOSYAL MEDYA HESABIM ÇALINDI'

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet müdürlüğü'nde ifadesi alınan Ciciş kardeşler'den Ceyda Ersoy'un fotoğrafın kendisine ait olduğunu fakat ne zaman kimin tarafından çekildiğini bilmediğini, uyuşturucu kullanmadığını söylediği öğrenildi. Fotoğrafın sosyal medya hesabında yayımlanan Esra Ersoy'un ise hasabının çalındığını, fotoğrafın o süreçte paylaşıldığını bilişim uzmanı yardımıyla hesabını geri aldığını ifade ettiği belirtildi. Esra Ersoy'un fotoğrafı kendisinin paylaşmadığını ve uzun süredir kullanmadığını dile getirdiği öne sürüldü.Ä°lgili resimKAN VE TÜKÜRÜK ÖRNEĞİ

Cicişler, emniyetteki işlemlerin ardından hastaneye götürüldü. Kan ve tükürük örnekleri alınan Cicişler, işlemlerin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İki kardeşten alınan örneklerinde uyuşturucu izi aranacağı belirtildi.

(SÖZCÜ)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu: Suç duyurusunda bulunacağım
İmamoğlu: Suç duyurusunda bulunacağım
Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybetti
Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybetti