Nurettin Veren: Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil

Yandaş Akit yazarı Nurettin Veren, RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programında ilginç açıklamalarda bulundu. "AK Parti ile FETÖ el altından el mi sıkışıyor?" diyen Veren, "Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil" ifadesini kullandı. Veren, gazetesi Akit tarafından yazısının da sansürlendiğini belirterek, 'Yarısını yayınlamadılar. Hükümetin sıkıntıya gireceğini, muhalefetin eline koz geçeceğini düşündüler' dedi.

Nurettin Veren: Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil
Nurettin Veren: Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil admin

Veren, yapılan bazı üst düzey atamalar nedeniyle AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan güvenin sarsıldığını belirtti. Gazetedeki köşesinde iktidarı eleştiren Veren, 'FETÖ iltisaklı atamalar, halkın Erdoğan'a olan güvenini sarsıyor' başlıklı yazısında, "Bu tip yanlışlar halkımızın Erdoğan'ın Başkanlık sistemine olan güvenini, gittikçe sarsmaktadır" ifadelerini kullandı.

Akit yazarı Nurettin Veren, RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk oldu. "Milletimiz üst üste sayın Cumhurbaşkanı'na çok gönül bağladı" diyen Veren, "Lüzumundan fazla umut bağladı. Başkanlık sistemine geçilmesi ısrarına halk bu teklife canı yürekten evet dedi. Vatandaşımızın bu sevgiyle vermeyeceği bir şey kalmadı" ifadelerini kullandı. Veren, "AK Parti'nin başkanlık sisteminin beklentilere cevap vereceğini bekliyoruz ama tam tersiyle karşı karşıyayız. Atamalarda nerdeyse özellikle FETÖ iltisaklı olanlar tercih ediliyor" dedi.

“AK PARTİ İLE FETÖ MASA ALTINDAN EL Mİ SIKIŞIYOR”
"Bu davranışların AK Parti'yi yıprattığını, adeta ana direklerini sarstığını söylüyorum" diyen Veren, şu ifadeleri de kullandı:

"Hatta 'AK Parti ile FETÖ masa altından el mi sıkışıyor?' diyenler var. Ben de bunu söylüyorum, yazdım. Çünkü dost acı söyler. Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil. Biz direkten döndük. 15 Temmuz'u yaşadık. Ülkemiz az kalsın batacaktı. Bizim ikinci defa hata yapma lüksümüz yok."

“17-25 ÇİZGİYLE ÇİZİLMİŞ BİR MİLAT DEĞİL”
AKP’nin 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ'yle ilişiğin kesilmesinin bir milat olarak değerlendirmesine de değinen Veren, "17-25 bana göre çizgiyle çizilmiş bir milat değil. Gülen'le ilişkisi 20 yıldır devam eden birinin 17-25'ten sonra tertemiz olduğunu söyleyemeyiz" dedi.

“BERİL DEDEOĞLU'NUN KONUMUNDA OLANLAR MÜEBBETLE YARGILANIYOR”
Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan Politika Kurulu listesinde yer alan Prof. Beril Dedeoğlu'na ilişkin "Beril Dedeoğlu'nun dokunulmaz olması bilinçli bir anlaşma varmış gibi hissettiriyor" ifadesini kullanan Veren, "Onun konumundakiler müebbet hapisle yargılanıyor" diye konuştu.

“AKİT GAZETESİ YAZIMI SANSÜRLEDİ”
Veren, gazetesi Akit'te yazısının sansürlendiğini ve yarısının yayımlandığını da belirterek, "Yazım da sansürlendi. Yarısını yayınlamadılar. Hükümetin sıkıntıya gireceğini muhalefetin eline koz geçeceğini düşündüler" dedi.

(Birgün)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk askerine ‘eşekler’ diyen Akitçiye dayak!
Türk askerine ‘eşekler’ diyen Akitçiye dayak!
Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarıldı
Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarıldı