internet haber sitesi
Reklamı Geç

Kütahya’da 5 büyüklüğünde deprem

Kütahya’da saat 14.04’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Birçok ilden hissedilen depremin derinliği AFAD’a göre 7.16 kilometre.

Kütahya’da 5 büyüklüğünde deprem
Kütahya’da 5 büyüklüğünde deprem admin

Merkez üssü Kütahya’nın Altıntaş ilçesi olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlçedeki Aydınlar mevkiinde saat 14:04’te yaşanan deprem çevre birçok kentten hissedildi.

​Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin merkez üssünü Altıntaş ilçesi Aydınlar köyü, büyüklüğünü ise 5.0 olarak açıkladı. AFAD’a göre derinlik 7.1 kilometre olarak kaydedildi.

Paniğe neden olan depremin hasara neden olup olmadığının belirlenmesi için ekipler araştırma başlattı. AFAD’dan yapılan açıklamada, “Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde saat 14.04’te 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi.

ÇATAKLI: OLUMSUZ BİR İHBAR ULAŞMADI

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, depreme ilişkin Twitter’dan açıklama yaptı. Çataklı, “Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde saat 14.04’te 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. An itibariyle olumsuz bir ihbar ulaşmamıştır. Alanda tarama çalışmalarına devam edilmektedir. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Tele1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı