internet haber sitesi
Reklamı Geç

Cumhurbaşkanlığı kampanyalarına yapılan bağışlar vergiden düşülecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, doğal afetler sonrası cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyalarına şirketlerin yaptıkları bağışların vergiden düşülebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı kampanyalarına yapılan bağışlar vergiden düşülecek
Cumhurbaşkanlığı kampanyalarına yapılan bağışlar vergiden düşülecek admin

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ‘bağış’ sorusuna yanıt verdi. Verilen yanıta göre; şirketlerin doğal afetler sonrası cumhurbaşkanlığının başlattığı yardım kampanyalarına yapılan bağışların vergiden düşülebileceği söylendi.

t24’te yer alan habere göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 25 Ağustos tarihli yazısıyla Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyalarında yapılan nakdi ve ayni yardımların vergi matrahından indirilebileceği bilgisi verildi. Bunun için yapılan yardımların bankalardaki ilgili hesaplara yatırıldığının banka dekontlarıyla belgelendirilmesi gerektiği kaydedildi.

Manavgat’ta başlayıp ardından Milas, Marmaris, Bodrum, Muğla ve Aydın’a kadar sıçrayan orman yangınları ve Kastamonu, Sinop’ta yaşanan sel felaketlerinin ardından Remiz Gazete’de yardım toplanacağı yazılmıştı. Felaketlerin ardından paylaşılan Iban hesapları, ciddi tartışmaya da yol açmıştı.

ABC Gazetesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı