internet haber sitesi
Reklamı Geç

Fatma Betül Sayan Kaya fena yakalandı: Gerçek ortaya çıkınca paylaşımı sildi

AKP İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya, sosyal medya hesabından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni eleştiren bir paylaşımda bulundu. Gerçek ortaya çıkınca sessizce paylaşımını sildi.

Fatma Betül Sayan Kaya fena yakalandı: Gerçek ortaya çıkınca paylaşımı sildi
Fatma Betül Sayan Kaya fena yakalandı: Gerçek ortaya çıkınca paylaşımı sildi admin

Kaya, “Hayvanları bu koşullara mahkum eden İstanbul Büyükşehir Belediyesinin gayrı insani yönetim anlayışı için hayvanseverlerimiz neden yeterince seslerini yükseltmiyor” ifadelerini kullandı. Kaya’nın İBB’yi eleştirerek kullandığı fotoğrafların 2018’de AKP döneminden olduğu ortaya çıkınca Kaya, paylaşımı silmek zorunda kaldı.

AKRABALARININ ÇOĞU DEVLET KURUMLARINDA

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı döneminde Fatma Betül Sayan Kaya’nın kardeşlerinin bakanlık, belediye ve çeşitli devlet kurumlarında görevlendirilmesi yankı uyandırdı.

Odatv’nin gündeme getirdiği haberde, Sayan Kaya’nın kız kardeşi Ayşe Hilal Sayan Koytak Kuveyt’e büyükelçi, diğer kardeşi olan Nazmiye Sümeyye Sayan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi, erkek kardeşi Ömer Fatih Sayan’ın ise hala BTK başkanlığı görevlerine getirildiği yer almıştı.

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya’nın kardeşleri arasında dikkat çeken bir isim de Ayşe Hilal Sayan Koytak’dı. Bakan Kaya’nın göreve geldiği gün, aynı bakanlıkta bir süredir müsteşar yardımcısı olarak çalışan Ayşe Hilal Sayan Koytak görevinden istifa etmişti. Ayşe Hilal Sayan Koytak, kardeşinin bakan olduğunu öğrenir öğrenmez etik olmayacağını düşündüğü için görevinden istifa ettiği ifade etmişti.

Ayşe Hilal Sayan Koytak’ın gösterdiği bu “duyarlılığa” karşılık Dışişleri Bakanlığının yaz dönemi büyükelçiler kararnamesiyle Türkiye’nin Kuveyt Büyükelçisi olarak atandı.

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya’nın eniştesi Enes Koytak’ın da görevi dikkat çekiyor.

Enes Koytak da TÜRKSAT’da yıllarca yüksek maaşla “araştırmacı” sıfatıyla çalıştı. Enes Koytak’ın bu görevi sırasında sık sık yurtdışına çıktığı iddia edildi.

Tele1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı