internet haber sitesi
Reklamı Geç

‘Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusuna Mansur Yavaş’tan flaş cevap

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, canlı yayınında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı.

‘Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusuna Mansur Yavaş’tan flaş cevap
‘Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusuna Mansur Yavaş’tan flaş cevap admin

ABB Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı’nın ‘cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusuna yanıt verdi.

Yavaş, ”Millet İttifakı’nın mutabık kaldığı bir konu sistem konusu. Diyolar ki biz yan yana gelelim bir model koyalım ortaya. Eğer bu olursa cumhurbaşkanını önemi kalmayacak. Cumhurbaşkanı isminin önemli olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Yavaş, şunları söyledi:

“AnkaPark’ın maliyeti 750 milyon dolar demiştim hata yapmışım 801 milyon dolar oraya gömülmüş. Melih Gökçek daha önce sürekli değişik fiyatlar vermiş. Bu para Ankaralıların parası. Çin’deki bütün fabrikalar devletin. Parasını yatırınca her belgeyi veriyorlar. O tarihte alınan oyuncakların dinozorların fiyatını öğrenebilirsiniz. Bunların detaylı olarak Ankara halkının öğrenmesi için ne alınmış bunların hepsini Ankara’nın sanal israf müzesinde görecekler. Bitkiler kaç parayken kaç paraya alınmış. Aletler kaç parayken kaç paraya alınmış. Ankara’nın 100. yılı için anıt yapmayı planlıyoruz. Dediler ki siz heykel belediyesisiniz. Ertesi gün mecliste açıkladım. Bunlar bir buçuk katrilyon heykel için harcamışlar. Bütün bunlar sanal israf müzesinde sergilenecek. Bunları ben neden yapıyorum. Bunları ben de yapmamak için. Hayvanat Bahçesi ve rekreasyon alanı yapınca 1 milyon 900 metrekarelik bir alan ortaya çıkacak. Anka Park’ı kendi paramız gibi sahip çıkacağız. 15 Eylülde hakim karar verecek. Günlük zarar 1 milyon lira. Dilekçe verdik ters teminat ile bize verin dedik. İşletme sahibi istiyorsa işletsin biz engel olmuyoruz.”

SOS VAKFI TARTIŞMASI

“Eski yönetim, televizyonu, futbol takımını veya başka harcamalarını finanse etmek için 440 kadar ihaleyi tek katılımcı yapmış ve aynı şahıslara vermiş. Bu arada yine eşi hanımefendinin hayır yapması için SOS Vakfı’na belediyeden kaynak sağlayarak 11 tane yer verilmiş. Daha önce de SOS Vakfı’na 11 tane yer 10 yıllığına, sadece bir de 50. Yıl Otoparkı 25 yıllığına verilmiş. Gene Korkutata ailesine verilmiş 14 tane yer. Bunlarla ilgili soruşturma devam ediyor. Göksu Otoparkı 25 yıllığına verilmiş. Kira ücreti 158 bin lira yıllık. Bu günlük parası bile değil. Osmanlıspor’a, Keçiörengücü’ne verilen yerler de var. Hepsi 10, 25 yıllığına verilmiş. Bunlardan bir tanesi de SOS Vakfı’na bir yıllığına verilmiş. Bir yıllığına verilen süre bitince bizimkiler tahliye kararı almışlar. Kaymakam beye başvurmuşlar. ‘Biz burayı tahliye edeceğiz’ demişler. Sayın kaymakam yazı yazıp ‘Şu tarihte tahliye edelim’ demiş. Görevlendirme yapmış. Perşembe günü gidildiğinde belediye ekipleri, kaymakamlık görevlisiyle birlikte içeriye giriyorlar. Tahliye edecekleri zaman içerde bir kısmı tarihi nitelikteki eşya ve koli görüyorlar. 15 kamyon oldu hala boşaltamadılar. Bir bakıyorlar ki çoğu Sayın Melih Gökçek’in şahsi eşyası. Baktığımız zaman, kocası karısına orayı kiraya vermiş pozisyonu oluyor. Eşyalar Gökçek’in kişisel eşyaları.”

“VERSENE CİPİ”

“Eski yönetim televizyonu futbol takımını finanse etmek için 440 ihaleyi aynı firmaya vermiş. Eşi hanımefendinin hayır yapması için SOS vakfına belediyeden yer vermişler. 11 tane yer 10 yıllığına verilmiş. Bunların 4 tanesi tahliye edilmiş. Korkut Ata ailesine verilmiş. Soruşturma devam ediyor. Süre bitmiş ve tahliye kararı alınmış ve kaymakama başvurmuşlar. Kaymakamlık görevlendirme yapmış, tebligat yapmış. Gidiyorlar, karşı taraftan kimse yok. İçeride bir sürü eşya var. Bakıyorlar ki Melih Gökçek’in şahsi eşyası. Kocası karısına kiraya vermiş. Eşyalar Gökçek’in kişisel eşyası. Kaymakam beni aradı, sabah bırakın dedi. Benim Gökçek’in eşyası ile işim yok. Farketmez sabah olsun dedik. Kaymakam Pazartesi yapalım demiş. Cuma günü yürütmeyi durdurma kararı… Yer kimin belediyenin? Kaymakamın belediyeyi tutması gerekir. Güya beni oyaladı, yürütmeyi durdurdu. Biz tahliye etmeyiz demeye başladılar. Mahkemeye verdiler. Belediyenin yerinden başka depo mu yok. Ver cipi hala vermiyor. Belediyenin malından elini çek. Ailecek belediyenin malından elini çekin. Hala teslim edilmedi. Belediyenin cipi vermiyor. Hepsini geri verin diyorum. Ucuza verilmiş değerlendirelim.”

ADAYLIK AÇIKLAMASI

“Sayın genel başkanların (Kılıçdaroğlu ve Akşener) mutabık kaldığı bir konu var, bu sistem konusu. Başkanlık sisteminin işlemediğini iktidar da görüyor. Şimdi yeni bir sistem konuşuluyor. Bu sistemde Cumhurbaşkanlığı’ndaki ismin hiçbir önemi yok. Ben Cumhurbaşkanı isminin çok önemli olmadığını düşünüyorum. Sayın Genel Başkan beni parti içindeki bir sürü muhalefete rağmen aday yaptı. Gururum okşanıyor ama motivasyonum bozuluyor. Başkanlar net söylüyor, ‘Günü gelince Millet İttifakı olarak karar vereceğiz’ diyor. Benim tek odaklandığım Ankara’nın yüzde 100’ünü memnun etmeye çalışmak. Doğmadık bebeğe don biçmemek lazım.”

Tele1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı