internet haber sitesi
Reklamı Geç

Doğu Perinçek'in sözleri Nagehan Alçı'yı bile çileden çıkardı

Nagehan Alçı, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Taliban'ın ilerleyişini yine Kurtuluş Savaşı'na benzetince sert tepki gösterdi.

Doğu Perinçek'in sözleri Nagehan Alçı'yı bile çileden çıkardı
Doğu Perinçek'in sözleri Nagehan Alçı'yı bile çileden çıkardı admin

ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin ardından ülke yönetimini kontrolü altına alan Taliban, tüm dünyanın birinci tartışma konusu haline geldi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili olarak "Taliban, Mustafa Kemal Paşa'nın Türkiye'de yaptığı gibi Afganistan'ın Kurtuluş Savaşı'nı başardı" açıklamasında bulunmuş ve büyük tepki toplamıştı.

"AFGANİSTAN, KURTULUŞ SAVAŞI'NA BENZER BİR MÜCADELE VERDİ"

Habertürk'te "Nedir Ne Değildir" programına katılan Doğu Perinçek, bu açıklamalarını tekrarlayarak Afganistan'ın tıpkı Kurtuluş Savaşı'na benzer bir mücadele verdiğini söyledi. Bunun üzerine Nagehan Alçı aynı Afgan halkının Taliban'dan kaçabilmek için havaalanlarına akın ettiğini söyleyerek "Taliban belli bir hayat tarzını kabul etmeyenleri yok eden, sokak ortasında infaz eden bir görüntü ortaya çıktı" ifadelerini kullandı. Perinçek ise "Öyle bir şey görmüyoruz ki." yanıtını verdi.

"İNSANLARI ÇILDIRTMAYA MI ÇALIŞIYORSUNUZ?"

Perinçek'in Taliban yorumlarına bir süre sonra dayanamayarak araya giren Nagehan Alçı, "Lafınızı kesiyorum ama şunu sormak istiyorum. Açıkçası sizi dinlerken şeytan bana şu soruyu da sordurtuyor. Acaba insanları çıldırtmaya mı çalışıyorsunuz?" ifadelerini kullanarak Taliban'ın yaptıklarının Kurtuluş Savaşı'nın ve modernleşmenin tam tersi olduğunu belirtti.

Bunun üzerine Perinçek, "Siz bağımsız ülke değilseniz, ne kadını kurtarırsınız, ne kadın erkek eşitliği olur. ABD yanından bakarsanız, Amerikan'ın Afgan kadınlarına tecavüz etmesi problem olmuyor ama Taliban yönetiminde Afganların bir kurtuluş sağlaması birden birebir kadın meselesini getiriyor" dedi.

İşte o anlar:

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı