internet haber sitesi
Reklamı Geç

Eda Nur Kaplan’ın ölümüyle ilgili flaş gelişme

Ankara'da intihar eden Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla sonra serbest bırakılan şüpheli Yusuf G. hakkında itiraz üzerine tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Diğer şüpheli Mehmet A. ise yeniden gözaltına alındı.

Eda Nur Kaplan’ın ölümüyle ilgili flaş gelişme
Eda Nur Kaplan’ın ölümüyle ilgili flaş gelişme admin

Ankara'nın Çankaya ilçesi Alacaatlı Mahallesi’nde bir süredir ablasıyla birlikte yaşayan 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan, 7 Ağustos Cumartesi günü saat 01.00 sıralarında 15’inci kattaki evlerinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi.

Eda Nur Kaplan’ın ölümünden önce karakola giderek cinsel istismara uğradığı gerekçesi ile iki kişiden şikayetçi olduğu öğrenildi.

Şikayetin ardından kimliği tespit edilerek gözaltına alınan Mehmet A.’nın sorgusunda, diğer kişinin adının Yusuf G. olduğu öğrenilmiş ve yakalanması için çalışma başlatılmıştı.

Mehmet A. gözaltına alındıktan sonra ‘delil yetersizliği’ gerekçesiyle adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı. Yusuf G. ise dün gözaltına alınmış tutuklama istemiyle sevk edildiği mahkemece serbest bırakılmıştı.

Konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla sonra serbest bırakılan şüpheli Yusuf G. hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itiraz üzerine tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Diğer şüpheli Mehmet A. ise  yeniden gözaltına alındı.

SÖZCÜ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı