internet haber sitesi
Reklamı Geç

İçişleri Bakanlığı engellemek istemişti: 10 günde 7 milyonu geçti

İBB’nin İçişleri Bakanlığı tarafından engellenmek istenen Kurban Bağış Kampanyası’nda hayırseverler tarafından yapılan bağış 10 günde 7 milyon lirayı geçti. İBB’nin geçtiğimiz yıl düzenlediği kampanya ile 132 bin ihtiyaç sahibi ailenin evine et girmesi sağlanmıştı.

İçişleri Bakanlığı engellemek istemişti: 10 günde 7 milyonu geçti
İçişleri Bakanlığı engellemek istemişti: 10 günde 7 milyonu geçti admin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İstanbul Vakfı'nın 2020 yılında düzenlediği kurban bağışı kampanyası ile yaklaşık 12 milyon liralık bağış toplamıştı. Bu bağış ile 132 bin 50 aileye 1 kilogramlık konserveler halinde kurban eti dağıtılmıştı. İstanbul Vakfı bu yıl da hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturmak üzere “Kurban Bağışı Kampanyası” düzenlemek için 27 Nisan'da İstanbul Valiliği'ne yaptığı izin başvurusuna onay çıkmamıştı. İstanbul Valiliği 25 Haziran 2021 tarihli yazısı ile yardım toplama kampanyası başvuru talebinin uygun bulunmadığını bildirmişti.

İMAMOĞLU'NUN TEPKİSİ GERİ ADIM ATTIRDI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 2 Temmuz günü sabah saat 07.00'da sosyal medya hesabından bir video paylaşarak kararı kamuoyuna duyurmuş ve tepkiler çığ gibi yükselmişti. Tepkiler üzerine İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü kampanyaya izin verildiğini açıklamıştı. Bakanlığın izni üzerine İstanbul Valiliği de vakfın başvurusuna onay verdi. 2 Temmuz günü https://bagis.istanbulvakfi.istanbul/ adresi üzerinden bağış toplanmaya başlandı.

10 GÜNDE 7 MİLYONU GEÇTİ

İmamoğlu'nun “İstanbul'da 300 bin eve hiç et girmiyor…Hem ibadetimizi yerine getirmek hem de dayanışmayı büyütmek için kurban bağışlarını İstanbul Vakfı'na yapalım. Bağışlarınızın ihtiyaç sahiplerine en güvenli şekilde ulaştırılacağından emin olun” diyerek bağış çağrısı yaptığı kampanyaya hayırseverler yoğun ilgi gösterdi. 13 Temmuz günü itibariyle toplanan bağış 7 milyon lirayı geçti. 10 günde 4 bin 47 hisse yani 7 milyon 82 bin liralık kurban bağışı yapılmış oldu. Vekalet olarak verilen hisse fiyatı bin 750 TL. Bir hisseden elde edilen 15 konservenin 14 adedi ihtiyaç sahiplerine, bir adedi arzu ederse bağışçısına ulaştırılıyor.

(SÖZCÜ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı