internet haber sitesi
Reklamı Geç

SON DAKİKA... Binali Yıldırım, Sedat Peker’in iddialarını reddetti

AKP İzmir Milletvekili ve eski Başbakan Binali Yıldırım, Sedat Peker'in iddialarına yanıt verdi. Yıldırım, "Sedat Peker'in iddiaları kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz" ifadesini kullandı.

SON DAKİKA... Binali Yıldırım, Sedat Peker’in iddialarını reddetti
SON DAKİKA... Binali Yıldırım, Sedat Peker’in iddialarını reddetti admin

AKP Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AKP İstanbul İl Başkanlığı’nda basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Oğlunun Venezuela’ya gittiğini kabul eden Yıldırım, “Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek ahlaksızlıktır. Sedat Peker’in iddiaları kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz” dedi. Yıldırım açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

* Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek, bize yapılabilecek en büyük hakarettir, en büyük yanlıştır. Tümüyle yanlıştır. Bu olsa olsa çamur at izi kalsın türünden bir suçlamadır ama unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir. Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi Ocak’ta, Şubat’ta değil Aralık ayında gitmiştir.

* Ve beraberinde Covid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı da bundan ibarettir. O esnada Venezuela’da seçim olduğu için Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı.

* Ama bazı sosyal medya paylaşımlarında resmi heyetle gitti ifade ediliyor. Bu da gerçek dışıdır, yanlıştır. Kendi imkânlarıyla, kendisi biletini alarak, karşılayarak ziyaretini gerçekleştirmiştir.

(SÖZCÜ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı