internet haber sitesi
Reklamı Geç

Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün "Sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" dedi, ardından sosyal medyada "Helal etmiyorum" etiketi kısa sürede gündem oldu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yaptığı paylaşımda "Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen!" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim çağrısı
Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim çağrısı admin

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP teşkilatı ile video konferans yoluyla bayramlaşması sırasında, “Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız çalışanımız olduysa, hepsinden helallik istiyoruz” sözlerini sarf etti. Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından “Helal etmiyorum” etiketi sosyal medyada gündem oldu. “Helal etmiyorum” diyerek paylaşım yapanların sayısı kısa sürece 20 bini geçti.

Vatandaşların yanı sıra siyasetçiler de “Helal etmiyorum” etiketiyle iktidarın salgın dönemindeki politikalarını eleştiren paylaşımlarda bulundu.

Erdoğan’ın o sözlerine siyasetçilerden şu tepkiler gösterildi:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Sayın Erdoğan, helallik istediğinize göre siz de iktidara veda vaktinin geldiğini anladınız. Evet, sandık Gelecek, halk kötü yönetimin faturasını kesecek ve siz gideceksiniz. Liyakatli kadrolar Gelecek, halkın yüzü yeniden gülecek.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Salgında en az destek veren 3 hükümetten biri ol. Esnafa dükkanını kapat derken, lebalep kongre doldur. Sonra çık milletten helallik iste. Orası “helallik isteme makamı” değil; dar günde, milletin yanında olma makamı. Dar günde yanında olmayana, millet sandıkta dersini verir.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: Bu zor günlerde iflas eden, borçları artan, işsiz kalan, geliri düşen vatandaşa hak ettiği desteği vermeyip, onları açlığa mahkum ettiniz, şimdi kalkıp helallik istiyorsunuz. Esnafımız, vatandaşımız devletten destek bekliyor o kadar!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç: Sen sarayda zevki sefa sürerken vatandaş evine ekmek götüremedi, esnaf senin yanlış politikan yüzünden battı. Milleti perişan et sonra da helallik iste. Bu kadar kolay mı?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel: Türkiye'yi yönetemiyorlar! Yönetemedikleri gibi her gün yeni bir skandal ile ülkemizi bir bilinmeze sürüklüyorlar. Tüm bunlara son vermek için tek bir yolumuz var #HemenSeçim!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: Devlet yönetiminde gelinen son nokta! Ya IBAN isterler ya da helallik. Yandaş müteahhitlere verilen paralar için helallik istemektir bu. Sandığı getirin halk ne cevap vereceğini iyi bilir…

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: Hazinedeki 128 milyar doları erittiniz. Saraylarda keyif çattınız. Devleti soyup kaçtınız. İsrafın dibine vurdunuz. Tosuncukları zengin ettiniz. Tam kapanmada vatandaşa bir kuruş yardım etmediniz! Hakkımı helal etmiyorum!

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar: IBAN vererek başladı, helallik isteyerek devam ediyor. Kandırıldık diyerek iktidardan gidecek!

İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan: Helal ile haramı ayırt edebilenler, helallik istemek zorunda kalmaz! #Helaletmiyorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı