internet haber sitesi
Reklamı Geç

Berat Albayrak, 128 milyar doların akibetini soran CHP’ye dava açıyor

Görevinden instagram hesabı üzerinden istifa eden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak henüz ortaya çıkmamışken avukatından yazılı açıklama geldi. Avukat İsa Sinan Göktaş Twitter’dan yaptığı açıklamada, son dönemde CHP’nin Albayrak hakkında yazılı, görsel ve sosyal medyada ‘çirkin iftira ve karalama çalışması’ yürüttüğünü söyledi.

Berat Albayrak, 128 milyar doların akibetini soran CHP’ye dava açıyor
Berat Albayrak, 128 milyar doların akibetini soran CHP’ye dava açıyor admin

Avukat Göktaş, CHP’nin Albayrak’a yönelik Merkez Bankası’nın döviz rezervlerini “erittiği” açıklamalarına ve Albayrak’ın nerede olduğu konusundaki kampanyalarına karşı dava açılacağını duyurdu. Göktaş, 500 bin TL’lik dava açılacağını ve kazanılacak tutarın PKK ile mücadelede hayatını kaybedenlerin ailelerine bağışlanacağı belirtti.

CHP, Merkez Bankası’ndan yaklaşık 128 milyar dolarlık rezerv satışı yapıldığını iddia etmiş ve bu satıştan kimlerin kazanç sağladığının açıklanmasını istemişti. Her fırsatta konuyu gündeme getiren Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri son olarak dün konuyu gündeme taşıdı.

CHP’DEN ‘DAMAT’ NEREDE KLİBİ

Cumhuriyet Halk Partisi, dün Twitter hesabından Berat Albayrak’la ilgili bir klip yayınladı ve “Merkez Bankası’nın 128 milyar doları kayıp ama sorumlusu ‘damat’ firarda… Yarın saat 13.00’te damadı buluyoruz.” dedi.

AVUKAT GÖKTAŞ’IN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE:

“Merkez Bankası’nın herhangi bir miktarda döviz ya da TL cinsinden kaynağının farklı yere transfer edilme, yok olma, buhar olma ihtimali yoktur. Ayrıca para akışının her bir kuruşunun izi sürülebilir ve takip edilebilirdir.
Herkes tarafından net şekilde bilinen bu gerçeklere karşın; ana muhalefet partisi dahil olmak üzere bir kısım çevreler tarafından yapılmak istenen algı operasyonu ile açıkça iftira suçunu oluşturan ve müvekkil sayın Berat Albayrak’ın kişilik haklarına saldırı mahiyetinde mesnetsiz ifadeler sarf edilmiştir.
Kamuda görev aldığı süre zarfında sayın Berat Albayrak’ı; yalan ve iftiralarla, terör örgütlerinin izlediği taktik ve algı operasyonları ile nefret objesi haline getirmeye çalışanların bir kez daha aynı oyunu devreye aldıkları görülmektedir.
Sayın Albayrak, gerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, gerekse Hazine ve Maliye Bakanlığı görevleri boyunca attığı her adımda, izlediği her politikada bu ülkenin insanının, esnafının, çiftçisinin, zanaatkarının ve sanayicisinin yanında olmuştur.
Terör örgütlerinin saldırılarına, uluslararası baskılara, küresel krizlere ve Covid-19 pandemisi gibi tarihi zorluklara rağmen sayın Berat Albayrak’ın görev dönemlerinde atılan adımlar Karadeniz’de tarihi gaz keşfiyle, pandemiye rağmen düşen faizlerle, esnafa, sanayiciye verilen güçlü destekler ile ve tüm uluslararası otoriteleri şaşırtan rekor büyüme rakamlarıyla meyvelerini vermiştir. Yakın gelecekte daha da verecektir.
Döneminde temelleri atılan bor fabrikaları, sürdürülebilir enerji sistemleri üretim fabrikaları (rüzgar ve güneş enerjisi), Doğu Akdeniz’de oyun değiştiren sondaj gemileri vs. ile ana muhalefetin tarihi boyunca hayal edemeyeceği hizmetleri bu millet için gerçekleştirmiş olmanın şükrünü ifa etmektedir.
Dün mail operasyonları, fotomontaj algı çalışmaları ile saldıranlar kimlerse, bugün de benzer operasyonları sürdürenler aynı mercilerdir.
İradelerini FETÖ, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerine peşkeş çekmiş bu mercilerin ve yapıların bu ülkenin tarihinde olduğu gibi geleceğinde de muteber olmaları mümkün değildir.
Bünyesinde meydana gelen tecavüz skandallarına karşı üç maymunu oynayan ve teröre verdikleri destek afişe olunca ahlaki meşruiyetini kaybeden ana muhalefet, görülüyor ki bütün etki ajanlarıyla birlikte bir nefret objesi olarak sayın Albayrak’ı seçmiştir.
Yerli ve milli duruşunu lafta bırakmayarak görev süresinde attığı her adımda, her politikada net bir şekilde ortaya koyan Sn. Berat Albayrak’a yapılan bu saldırılardan kimlerin ne beklentisi olduğu açıktır.
Bebek katili teröristlerin kanallarında boy gösterenlerin, siyasi uzantıları ile kol kola girenlerin, bu millet ve devlet düşmanı yapılarla aynı emellerde buluşanların hedefi nettir. Sayın Berat Albayrak’a saldırarak gündemi değiştirmeye ve düştükleri terör destekçisi konumlarını gizlemeye çalışmaktadırlar.
Terörle mücadelenin çok önemli günlerinden geçerken, terör örgütlerine nefes aldırmak, kol kanat germek isteyenlere, çapsızlıklarını örtmeye, başarısızlıklarını gizlemeye çalışanlar da eklenmiş ve akıllarına ilk iş sayın Berat Albayrak’a saldırmak gelmiştir.
Milletimizin feraseti tüm bu oyunları, tüm bu alçak girişimleri net bir şekilde tahlil etmektedir.
Görev süresi boyunca Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki hiçbir bakanın karşılaşmadığı yalan, iftira ve ahlaksız saldırılara maruz kalan sayın Berat Albayrak görevinden ayrıldığı günden bu yana normal bir Türk ailesinde olduğu gibi evinde eşi ve çocukları ile zaman geçirmektedir.
Bu mesnetsiz ve suç konusu imaların sayın Albayrak’ın itibarına yönelik ve kişilik haklarına saldırı mahiyetinde ifadeler olduğunda tereddüt yoktur. Bu ifadelere ve saldırılara karşı da tarafımızca her türlü yasal yola başvurulacaktır.
Açılacak 500.000 TL’lik davadan kazanılacak tazminat tutarı hain terör örgütü PKK ile mücadelede şehit düşen kahramanlarımızın ailelerine bağışlanacaktır.”

(YOLHABER)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı