internet haber sitesi
Reklamı Geç

Kılıçdaroğlu: 13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu Gara’daki 13 şehit için AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert sözlerle yüklendi, Erdoğan’a 5 soru yöneltti. 13 vatandaşın kurtarılması amacıyla başlatılan operasyondaki başarısızlığı kimin üstleneceğini soran Kılıçdaroğlu, “Rehine kurtarma operasyonuna gidiyorsun, bütün rehineler ölüyor. 13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın Rize kongresini eleştirerek, “‘Oğlunuz şehit oldu ve siz o şerefi yaşadınız’ diyor. Lafa bak. E o şeref en çok sana yakışıyor. Göndersene çocuklarını askere. Niye bedelli askerlik yaptırdın? Hangi AK Partili milletvekilinin çocuğu bedel ödedi bu ülkede” dedi.

Kılıçdaroğlu: 13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır
Kılıçdaroğlu: 13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu Gara’daki 13 şehit haberini Hatay Valisi’nin duyurmasına tepki göstererek, “Açıklamayı Malatya Valisi yapıyor. Niçin? Bu ülkenin cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan bir kişi var. İçişleri Bakanlığı, MSB koltuğunda oturan bir kişi var. Açıklamayı neden vali yapıyor?  Çünkü eksikliklerini biliyorlar” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Şehitlerin ailelerinin bulunduğu evlere kor ateşi düştü. 5-6 yıldır ne yapıldı? Kalbimiz yanıyoruz. Öyle bir noktaya geldik ki adeta şehitler üzerinden hesaplaşan bir Türkiye. Şu iktidarın yaptığına bakın Allah aşkına. Şehit şehittir arkadaşlar. Onun bizim toplumumuzda ayrı bir yeri vardır. Bir tweet üzerinden kıyameti kopardılar. Hangi inanç, hangi erdem? Emin olun anlamakta zorlanıyorum. Aileler her kapıyı çaldılar. Benim de kapımı çaldılar. Arkadaşlarımızı görevlendirdik. Olaya iktidarın el atması lazım dedik. Elimizden gelen her şey yapıldı. Çocukları terör örgütünün elinde olan ailelerle basın toplantıları yapıldı. Soru önergeleri verildi. Her soru önergesi sıradan, olayın özüne inmeyen yanıtlar.

“AÇIKLAMAYI NEDEN VALİ YAPIYOR”

Şehit olan bu kardeşlerimizin öldüğü haberi geldi. Önce şunu düşündüm, nerede nasıl bu kardeşlerimiz şehit oldular? Bilgi edinmeye çalıştık. Ve bilgiler parça parça önümüze gelmeye başladı. Açıklamayı Malatya Valisi yapıyor. Niçin? Bu ülkenin cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan bir kişi var. İçişleri Bakanlığı, MSB koltuğunda oturan bir kişi var. Açıklamayı neden vali yapıyor? İdlib’de de 33 askerimiz şehit edilmişti. Açıklamayı korkudan hiç kimse yapmadı, vali yaptı. Neden? Çünkü eksikliklerini biliyorlar. Erdoğan çarşamba günü çok önemli bir haber vereceğim diye açıklama yaptı. Ona göre ordu müdahale edecek bu kardeşlerimiz kurtarılacak ve müjde verilecekti. Biz de bekledik böyle bir müjdeyi. Biz de arzu ederiz bu kardeşlerimizin burnu bile kanamadan Türkiye’ye getirilmesini ve terör örgütlerine bir ders verilmesini .Ama bu kardeşlerimizin tamamı şehit edildi. Devleti yöneten bir isim çarşamba günü çok önemli bir şey açıklayacağım diye bir açıklama yapmaz. Operasyonlar gizli yapılır. Kimseye haber verilmez. Ecevit terör örgütünün başındaki kişiyi bile alıp getirirken eşine bile haber vermemiştir. Düğün dernekle devlet yönetilmez. Devletin nasıl yönetilmesi gerektiğini bunlar bilmiyorlar. Bırakın devleti bunlar köy bile yönetemez.

“13 ŞEHİT VAR, GÜLE OYNAYA KONGRE YAPIYORLAR”

Şehitlerimiz geldi. Baş sağlığı dileklerimiz var. AK Parti’ye ait troller harekete geçtiler. Kabahatlerini örtmek için. Ve suçlamaya, ayrıştırmaya başladılar. Oysa şehitler 83 milyonun şehidi. Bu ayrılık gayrılık neden. Bu korku neden? Çok tehlikeli bir tutum bu! Daha yaralar tazeyken sarayın talimatı üzerine bunu yapıyorlar. Ben üzülüyorum, içim acıyor. Daha cenazeler kalkmamış kavga ediyorlar. Devleti yönetenler her türlü eleştiriye açık olmak zorundadırlar. Hangi akıl mantık var bunlarda. Bir de kendilerini başka bir pozisyonda tutuyorlar. ‘Biz Müslümanız diğerleri değil.’ Allah akıl fikir versin. Toplumu ayrıştırıyorlar. Kimliğiniz, yaşam tarzınız, inancınız ne olursa olsun bu coğrafyada yaşıyorsanız benim başımın üstünde yeriniz var.

Duydum da önce inanamadım. Bu olaylar sanki olmamış gibi Erdoğan bir yaylaya kahvaltıya gidiyor. Rize ile Trabzon arasına her 15 metreye bir polis dikiyorlar. Ya sen kendi vatandaşına güvenmiyorsun. Şikâyeti görev yapan polisler söylüyor. Böyle bir garabet TC tarihinde hiç yaşanmadı. 13 kişi hayatını kaybetmiş umurunda bile değil. Sonra Rize kongresi. Bütün vatandaşlarımdan özellikle rica ediyorum o kongreyi izleyin. O kahkahalar, o fıkralar. 13 kişi hayatını kaybetti ya! Hangi ahlaka inanca göre böyle yapıyorsunuz? Ben böyle bir inanç bilmiyorum. Öyle bir ahlak da hiç görmedim.

Kaçacak delik arıyorlar. Neden? Kusurlarını, eksikliklerini çok iyi biliyorlar. Güle oynaya kongre yapıyorlar bir de şehit annesini telefonla bağlatıyorlar. Erdoğan’ın keyfi yerinde anne ağlamaklı. Ders vermeye çalışıyor. Allah bu millete sabır versin. Bir şehit annesini propaganda malzemesi olarak kullanıyor. Oysa nasıl gülüp eğlendiğini, keyif içinde olduğunu bütün Türkiye görüyor. O beyefendinin derdi başka. Bırakın bari o anne matemini yaşasın. O dramı saray ve çevresi acaba biliyor mu? Ellerine kına yaktığını çocuğunu askere nasıl gönderdiğini biliyorlar mı?

“GÖNDERSENE ÇOCUKLARINI ASKERE”

Ve konuşuyor. ‘Oğlunuz şehit oldu ve siz o şerefi yaşadınız.’ Lafa bak. E o şeref en çok sana yakışıyor. Göndersene çocuklarını askere. Niye bedelli askerlik yaptırdın? Hangi AK Partili milletvekilinin çocuğu bedel ödedi bu ülkede!

ERDOĞAN’A 5 SORU

1- Bölücü terör örgütünün 5.5 yıl elinde tuttuğu vatan evlatlarını kurtarmak için 2015 tarihinden bu yana başbakan veya cumhurbaşkanı olarak ne yaptınız?

2- Abdullah Öcalan’dan seçimlerde mektup dilenirken neden vatan evlatlarının serbest bırakılması için çağrı yapmasını istemediniz? İstanbul seçimleri sizin için 13 vatan evladından daha mı önemliydi?

3- Yıllarca dostum Trump diye böbürlendiniz. Neden dostluğunuzu vatan evlatlarımızı terör örgütlerinin elinden kurtarmak için kullanmadınız?

4- Daha önce benzer hadiselerde sorunun çözümünde büyük katkısı olmuş insan hakları örgütlerinden terör örgütünün elinde tuttuğu vatan evlatlarımız için en azından çağrıda bulunmak hiç aklınıza gelmedi mi?

5- Dün Rize’de yaptığınız açıklamalarda sınır ötesi operasyonun hedeflerinden birinin de şehit olan 13 evladımızın kurtarılması olduğunu ancak başaramadığınızı söylediniz. 13 vatandaşımızın kurtarılması için başlatılan operasyondaki başarısızlığı kim üstlenecek? Bu işin sorumlusu kim?

Rehine kurtarma operasyonuna gidiyorsun. Bütün rehineler ölüyor! Birinin bu sorumluluğu üstlenip istifa etmesi gerekir. 13 vatandaşımız ayrıca 3 askerimiz. Nasıl oluyor bu? Bunun hesabını kim verecek? 13 şehidimizin kanları yerdedir. Onlar Türkiye’ye burunları kanamadan getirilebilirdi. Kendilerine göre gittiler. Sözde terör örgütünün elinden alacak çarşamba günü Erdoğan kahraman olarak çıkacak biz 13 kişiyi kurtardık diyecekti. Hedef buydu. Davulla zurnayla rehine mi kurtarılır! Bu davul zurna ile harekât başlattık diyor. 13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır.

BOĞAZİÇİ AÇIKLAMASI: GURUR DUYUYORUZ

“Buradan bütün anne babalara sesleniyorum. Evlatlarınıza sahip çıkın. Onlarla gurur duyun. Onlar sizlerden aldıkları terbiyeyle doğruları söylüyorlar. Doğruları söylemeye de devam edecekler. Doğruları söyleyeni 9 köyden kovarlar ama Boğaziçi Üniversiteliler 9. köyden kovulsalar 10. köyde yine doğruları söylemeye devam edecekler. Siz anne ve baba olarak gurur duyuyorsunuz bizler de gurur duyuyoruz.”

Tele1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
İran’da eylemcilere idam kararı onaylandı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı
Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı