internet haber sitesi
Reklamı Geç

Devletin kurumu Kızılay’ın çadırında, gerici Kıyam-Der’in ne işi var?

COVID-19 salgınında hafta sonu sokağa çıkma yasağına rağmen Kızılay’a kan bağışı devam ederken, telefonlarına mesaj gelen vatandaşlar bağış yapmak için Kızılay çadırlarına gitti. Ancak devletin kurumu olan Kızılay’ın, bu işte hiçbir sorumluluğu bulunmayan ve gerici bir dernek olan Kıyam-Der ile işbirliği akıllarda soru işareti bıraktı! Söz konusu işbirliği, İstanbul Şirinevler’de TELE1 kameralarına takıldı. Vakfın elemanları bu sırada Tele1 Muhabiri Engin Açar’a hakaret ederek görevini yapmasını engellemeye çalıştı.

Devletin kurumu Kızılay’ın çadırında, gerici Kıyam-Der’in ne işi var?
Devletin kurumu Kızılay’ın çadırında, gerici Kıyam-Der’in ne işi var? admin

Kızılay, sokağa çıkma yasağı da olsa kan ihtiyacı için vatandaşların cep telefonlarına “kan bağışında bulunun” mesajı gönderdi.

Kızılay’ın, “Sadece hayat kurtarmak için evden çık” çağrısına çok sayıda yurttaş kayıtsız kalmadı. Ancak devletin kurumu olan Kızılay’ın gerici bir vakıf olan “Kıyam-Der” ile işbirliği kameralara takıldı.
İstanbul Şirinevler’de Kızılay’ın kan bağışı organizasyonlarını görüntülemek isteyen TELE1 ekibi, çadıra giderek yetkiliye bağış şartlarıyla ilgili sorular yöneltti.
Kızılay yetkilisi TELE1 muhabirinin sorularını yanıtlarken, çadır çevresinde ve içerisinde bulunan sivil kıyafetli şahıslar da kameraların kadrajına girdi.

‘TELE1 MUHABİRİNE HAKARET’

Gerici bir dernek olan, Kıymetli Adam Sait Altunbiz İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği kısa adıyla Kıyam-Der’e mensup oldukları üstlerindeki yeleklerdeki yazılardan anlaşılan sakalllı ve şalvarlı kişiler, hakaret ederek ve seslerini yükselterek Tele1 ekibinin işini yapmasına engel olmaya çalıştı.
Tele1 muhabiri işini yaptığını söylemesine rağmen derneğin sivil kıyafetli elemanı, hakaretlerine devam etti.
Kızılay personeli ise dinci vakıf elemanlarına hiçbir müdahalede bulunmadı.

‘KIZILAY MESAJI İZİN BELGESİNİN YERİNE GEÇİYOR’

Gerici derneğin devletin kurumu Kızılay’ın personeliyle ilişkisi anlaşılamazken, kan alma çadırındaki vatandaşları sıraya sokanların da o derneğin elemanları olması dikkat çekti.
Öte yandan, Kıyam-Der internet sitesi üzerinden de bildiri yayınlayarak, “Kızılay tarafından gelen mesajların dışarı çıkma yasağında izin belgesi yerine geçiyor, eğer sms gelmediyse bölge hocalarını arayarak kayıt yaptırabilirsiniz” diye duyuruda bulundu.
Kıyam-Der daha öncede kendisi gibi gerici camiadan olan İsmailağa cemaatine mensup Fatih medreseleri üyeleri ile Mekke’de kavga etmişti.

Kaynak: Tele1

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erzurum'da husumetli iki aile arasında silahlı kavga: 5 ölü
Erzurum'da husumetli iki aile arasında silahlı kavga: 5 ölü
Gazeteci Nevşin Mengü, antrenman sırasında omzunu kırdı!
Gazeteci Nevşin Mengü, antrenman sırasında omzunu kırdı!