internet haber sitesi
Reklamı Geç

İstanbul Üniversitesi'nde öğrencilere şiddet uygulayan bir polis görevden uzaklaştırıldı

Beyazıt'ta insanca yaşam için mücadele eden İstanbul Üniversitesi öğrencilerine copla şiddet uygulayan bir polis görevden uzaklaştırıldı. İstanbul Valiliği, yaptığı açıklamada, ''Bir polis memuru hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır'' dedi.

İstanbul Üniversitesi'nde öğrencilere şiddet uygulayan bir polis görevden uzaklaştırıldı
İstanbul Üniversitesi'nde öğrencilere şiddet uygulayan bir polis görevden uzaklaştırıldı admin

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

"Beyazıt'taki İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü önünde 2 Ocak 2020 tarihinde toplanan yaklaşık 200 kişilik gruba İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince eylemin sona erdirilmesi çağrısında bulunulmuştur.

Grup üyelerinin ısrarla gösteriye devam etmesi ve güvenlik güçlerine fiili mukavemette bulunmaları üzerine, tarihi ana kapı önüne set çekilmek suretiyle olaya müdahale edilmiştir.

Yaşanan olay nedeniyle 3 Ocak 2020 tarihinde derhal soruşturma başlatılmış, 1 polis memuru hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır."

NE OLMUŞTU?

İstanbul Üniversitesi öğrencileri, yaklaşık bir haftadır rektörlüğün günde üç öğün olan indirimli yemek hakkını bir öğüne düşürmesine ve dönem başında yapılan yemekhane zammına karşı mücadele vermişti. 'Ekonomik kriz koşullarında cüzi miktardaki parayla yaşam mücadelesi verdiklerini ve krizin faturasının öğrenci ve emekçilere kesilmesine karşı olduklarını' söyleyen öğrencilere karşı polis cop kullanmış ve rektörlüğe dilekçe vermelerine engel olmuştu.

İstanbul Üniversitesi, öğrencilerin yemek hakları için günlerdir devam eden eylemlerinin ardından geri adım atmıştı.

Birgün

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çekmeköy'de yolcu otobüsünde yangın
Çekmeköy'de yolcu otobüsünde yangın