internet haber sitesi
Reklamı Geç

Dans eden balerinleri 'çıplak insanlar var' diyerek polise şikayet ettiler

Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarıyla tramvayda bale gösterisi yapan sanatçılar bazı kişiler tarafından, "Burada çıplak vatandaşlar var" denilerek ihbar edildi.

Dans eden balerinleri 'çıplak insanlar var' diyerek polise şikayet ettiler
Dans eden balerinleri 'çıplak insanlar var' diyerek polise şikayet ettiler admin

Antalya'da, eski gazeteci, fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Müge Ayyıldız, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarıyla baleyi sokağa taşıdı. Tramvay istasyonlarında dans eden balet ve balerinleri gören kişilerin tepkilerini fotoğraflayan Müge Ayyıldız, "Birileri bizi şikayet etmiş. Polis geldi. 'Burada çıplak vatandaşlar olduğu ihbarını aldık. Galiba sizsiniz dedi" şeklinde konuştu. Ayyıldız ayrıca, projesinin tamamlanmasının ardından sergi açacağını ve gelirini engelliler yararına kullanılacağını söyledi.

Tramvay istasyonlarındaki çekimleri yaparken ilginç bir de olay yaşadıklarını kaydeden Ayyıldız, "Birileri bizi şikayet etmiş. Polis geldi. 'Burada çıplak vatandaşlar olduğu ihbarını aldık. Galiba sizsiniz' dedi. Tabi orada ne yaptığımızı anlattım. İşleri gereği kimlik kontrolü yaptılar ve sonra da teşekkür edip gülümseyerek gittiler. Benim için unutulmaz bir anı oldu bu" dedi.

'GENEL ANLAMDAKİ TEPKİ ŞAŞKINLIKTI'
Çekim sırasında halkın tepkilerinin enteresan olduğunu söyleyen Müge Ayyıldız, "Biz çekim yaparken yanımızdan gülümseyerek geçen de oldu, durup birkaç dakika izleyen de. Genel anlamdaki tepki ise şaşkınlıktı" diye konuştu.

'PROJENİN DEVAMINI SU ALTINDA ÇEKTİK'
Aynı sanatçılarla projenin devamı olarak su altı çekimlerini yaptığını da anlatan Ayyıldız, zorlu bir çalışma olduğunu söyledi. Ayyıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sanatçı arkadaşlar da sıcak bakınca su altında da böyle bir çalışma yaptık. Bu çekimler sırasında sanatçıların kostüm değiştirmek ve bir şeyler içmek için kısa molaları oldu. Onlar çok zorlanmadı ama ben 5 saate yakın suyun içindeydim. Sürekli dalıp çıkıyordum. Çok güzel bir çalışma oldu"

tramvay-istasyonunda-dans-eden-balerinleri-ciplak-insanlar-var-diyerek-polise-ihbar-ettiler-671846-1.

SERGİNİN GELİRİ ENGELLİLER YARARINA

Ayyıldız, bu projeyi engelliler için hazırladığını ifade ederek, tamamladığında bir sergi açacağını söyledi. Serginin gelirinin tamamının engelliler yararına kullanılacağını kaydeden Ayyıldız, 3 yıl önce başladığı çalışmayı önümüzdeki aylarda bitirmeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.

tramvay-istasyonunda-dans-eden-balerinleri-ciplak-insanlar-var-diyerek-polise-ihbar-ettiler-671847-1.

DHA

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayısal Loto’da müthiş tesadüf!
Sayısal Loto’da müthiş tesadüf!
Kaftancıoğlu için Yargıtay’a itiraz
Kaftancıoğlu için Yargıtay’a itiraz