internet haber sitesi
Reklamı Geç

Prof. Dr. Naci Görür'den İBB isyanı!

Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği deprem çalıştayına kendisinin davet edilmemiş olmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Prof. Dr. Naci Görür'den İBB isyanı!
Prof. Dr. Naci Görür'den İBB isyanı! admin

Naci Görür, 1999 Depremi öncesi ve sonrasında yapılan tüm araştırmaların, ve çalışmaların öncülüğünü yapmış, koordine etmiş, yayın yapmış, konferanslar düzenlemiş ve NATO özel ödülüne layık görülmüş olmasına rağmen İBB'nin düzenlediği deprem çalıştayına davet edilmemiş olmasına sitem etti.

Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sitemini şöyle dile getirdi: 

"Arkadaşlar, bugün sizinle dertleşmek istiyorum. Bu pazartesi ve salı günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir deprem çalıştayı düzenliyor. Dün öğrendimki beni organizasyonun içine hiç bir şekilde koymamışlar. Ne bilim kuruluna, ne moderatör olarak ne de konuşmacı olarak...

Elbette ki ben kişisel olarak bunu önemsemiyorum. Ama burada hizmet, emek, katkı, etik, liyakat ve hak gibi insanı insan, toplumu toplum yapan değerler gözardı edildiği için itiraz ediyorum. Onun için sizlere yazıyorum.

Marmara depreminin tartışıldığı bir oturuma çağırmadığınız Naci Görür 1999 deprem öncesinde ve 1999 deprem sonrasında Maramara’da yapılmış tüm araştırmaları koordine etmiş, araştırıcı olarak görev almış, yayın yapmış, ortak yayınlarda yer almış, konferanslar düzenlemiş, konferanslara katılmış, bu çalışmalarından dolayı NATO özel ödülü almış, NATO’nun desteği ile ilk deprem araştırmalarını başlatmış, Bilim Akademisi üyesi bir bilim adamıdır. Acaba o oturumlara çağrılanlardan daha fazla ne yapmalıydı ki siz çağırsaydınız.

Kişisel bir yaklaşım peşinde değilim ama bu haksızlığa, hoyratlığa itiraz ediyorum. Onların da bu durumu nasıl içlerine sindireceklerini merak ediyorum. Bu durumu hak, hukuk, adalet ve liyakata önem verdiğine inandığım sayın belediye başkanımızın bilmediğini düşünüyorum...

kendisinden randevü istedim, bekliyorum. Ona doğruları anlatmayı görev addediyorum. İlgili daire başkanı ve genel sekreteri telefonla aradım ama bana geri dönmediler. Saygılar"

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayısal Loto’da müthiş tesadüf!
Sayısal Loto’da müthiş tesadüf!
Kaftancıoğlu için Yargıtay’a itiraz
Kaftancıoğlu için Yargıtay’a itiraz