internet haber sitesi
Reklamı Geç

Talat Atilla'dan yeni açıklama geldi

‘Saray'da Erdoğan ile görüşen CHP'li’nin Muharrem İnce olduğunu öne sürerek büyük tartışma başlatan gazeteci Talat Atilla'dan yeni bir açıklama geldi.

Talat Atilla'dan yeni açıklama geldi
Talat Atilla'dan yeni açıklama geldi admin

Atilla, "Haber kaynağımı, medya derimi yüzse, mahkemeler müebbet verse, bana saldıranlar alçaklıkta sınır tanımasa da açıklamayacağım" dedi.

Kendisini eleştirenlere vurgu yapan Atilla, “Yayın organlarında, sosyal medyada benimle hesabı olan, daha önce eleştirdiğim ne kadar soytarı, iki yüzlü, itibarı sadece şöhret olan gazeteci ve politikacı varsa, haberi maske yaparak bana hakaret ettikleri gibi manipülasyon yapıyorlar. Amacı sadece eleştiri olan, ‘aslında ne oldu?’ diye sorgulayanlara saygım var. Ancak iş o kadar çığırından çıktı ki, ‘sorularına yanıt vermediğim gazeteciler’ bile TV’ye çıkıp beni eleştirecek kadar küçüldüler. Onlara karşı hukuki ve yazı yanıtlarım olacak. Stajyer gazetecilik yapanlar bile bilirler ki, gazeteciler birbirlerine haber jesti yapar. Rahmi Turan’ da Uğur Dündar’da sahibi olduğum siteye, ismime ve haberlerime defalarca yer verdikleri için onlara yaptığım bir jesttir bu. Bugüne bakınca bunun hata olduğunu görüyorum” dedi.

“HABERİ BEN YAPMALIYDIM”

Haberi kendisinin yapması gerektiğini vurgulayan Atilla, “Haberi ben yapmalıydım. Kemal beyin ‘Biliyorum ama açıklamam’ sözleri yerine bana saldırmayı, altından komplolar uydurmayı tercih edenler; güçlü gördüklerinin eteklerine sığınıp, kolay gördükleri hedefe ateş eden, hem CHP’ye hem iktidara yaranmak isteyen korkak ve zavallılar. Geçmişte yaptığım ve doğruluğu ortaya çıkan yüzlerce haberim, 50’ye yakın ulusal ve uluslararası ödülümü, beni kriminalize etmeye çalışanların suratına çarpıyorum! Hiç kimseye verilemeyecek hesabım yok. Rahmi Turan ‘Kaynağı açıklamam’ dediği için Rahmi beyi korumak maksadıyla açıklamadım ama Rahmi beyin bunaldığını görünce defalarca ‘Ben olduğumu açıklayacağım’ demek için aradım ama yanıt vermedi. O sırada bana oda tv sorunca, TV’de ‘Kaynağı açıklamam doğru olmaz’ dediği için Rahmi beyi yalancı çıkarmamak için benim demedim. Turan abimdir. Onu ve hiç kimseyi bilerek hayatım boyunca manipüle etmeyeceğime beni tanıyanları ve Rabbimi şahit tutarım. Rahmi abiyi anlıyorum. Ona saygım da sevgim de devam ediyor. Benim sitemde yıllarca baş yazarlık yaptı. Canı sağ olsun. Dün de duayen yazardı, bugün de” ifadelerini kullandı.

“ARTIK AÇIKLAMALIDIR”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili açıklamalarını hatırlatan Atilla, “Kılıçdaroğlu’nun Fox’da ifade ettiği sözler ortada… ‘Biliyorum, açıklayamam’ dedi. Haber bana geldiğinde çok iddialı bulduğum için getiren CHP’liden ‘Sizin partinizin mensubu olduğu için bunu Kemal beyden yüzde yüz doğrudur ifadesini alman şart’ dedim. Kılıçdaroglu’ndan ‘yüzde yüz doğru yanıtını’ alarak bana getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan çok iddialı konuşunca, yeniden sordum. Yine ‘yüzde yüz’ yanıtı geldi. Parçaları toplayınca; Kılıçdaroğlu’nun doğruluğundan emin olduğu haberin çıkmasını arzu ettiğini anlıyorum. Kılıçdaroğlu, TV’de söylediği ‘Dogrudur ama açıklamam’ sözünü nasıl söylediyse… Haber kaynağıma, TV’ye çıkmadan önce kendisine doğrulattığım bu haberden haberi olduğunu artık açıklamalıdır” dedi.

“KAYNAĞIMI AÇIKLAMAYACAĞIM”

Haber kaynağını açıklamayacağını ifade eden Atilla, “Beklenen ne? Haber kaynağımı deşifre etmem mi? Haber kaynağımı.. Medya derimi yüzse… Mahkemeler müebbet verse… Bana saldıranlar alçaklıkta sınır tanımasa da açıklamayacağım…. Kılıçdaroğlu’nun kendisini ve partisini yıpratmamak için kamuoyuna açıklama zorunluluğu var. Ve mutlaka açıklayacağından da şüphem yok. Farklı noktalardan ‘Seni öldürmeden önce rezil edeceğiz!’ mesajları atılıyor. Tarihe not için yazdım. Allah istemeden yaprak yere düşmez. Kim gelecekse. Üzerimde çakım bile yok! Ürkerim ama asla korkmam. Allah’tan başkasından korkmaya da haya ederim. Allah kuluna kafidir” ifadelerini kullandı.

(SÖZCÜ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayısal Loto’da müthiş tesadüf!
Sayısal Loto’da müthiş tesadüf!
Kaftancıoğlu için Yargıtay’a itiraz
Kaftancıoğlu için Yargıtay’a itiraz