Süleyman Soylu: İmamoğlu’nu ben davet etmedim fakat…

Fatih Altaylı, deprem gündemiyle üst düzey yetkililerin katıldığı toplantıya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun davet edilmediğine dair Süleyman Soylu ile yaptığı telefon görüşmesini yazdı.

Süleyman Soylu: İmamoğlu’nu ben davet etmedim fakat…
Süleyman Soylu: İmamoğlu’nu ben davet etmedim fakat… admin
Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, AFAD’ın İstanbul toplantısına Ekrem İmamoğlu’nun davet edilmediği iddiasına ilişkin Süleyman Soylu ile yaptığı telefon görüşmesini yazdı. Altaylı görüşmede Soylu’nun “Açık söyleyeyim, Ekrem Bey’i ben davet etmedim, görmedim bile ama davet edilmemiş olsa niye bana nereye oturtalım diye sorsunlar. Belli ki, davet edilmiş” dediğini aktardı. Ancak İmamoğlu bu sabah yaptığı konuşmada AFAD toplantısına davet edilmediğini açıkladı.

Altaylı’nın yazısı şu şekilde:

İçişleri Bakanı beni maç geyiği yapmak için aramamış gecenin o saatinde.
Dün okuduğunuz, Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katıldığı toplantıya neden katılmadığı ile ilgili yazıma yanıt vermek için aramış.
“Yazınızı okudum” dedi Bakan Soylu, “Bildiğim kadarı ile durumu anlatayım” diyerek başladı anlatmaya.

Deprem gecesi geç saatte İstanbul’a gelmiş.
Ve ertesi gün yapılacak toplantıyı bildirmişler kendisine. Ve sormuşlar, “Normalde bu toplantının protokolünde Belediye Başkanı yok ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu toplantıya katılacak, nasıl bir oturma düzeni yapalım” diye.

Ve sonunda şöyle bir oturma düzeni üzerinde mutabık kalmışlar.
Ortaya Cumhurbaşkanı Yardımcısı oturacak, sağına ve soluna iki bakan, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın diğer yanına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Süleyman Soylu’nun diğer yanına da AFAD Başkanı.

Soylu “Açık söyleyeyim, Ekrem Bey’i ben davet etmedim, görmedim bile ama davet edilmemiş olsa niye bana nereye oturtalım diye sorsunlar. Belli ki, davet edilmiş” dedi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Roket saldırısında yaralanan asker, hastanede şehit oldu
Roket saldırısında yaralanan asker, hastanede şehit oldu
İBB’de kritik atama! O isim görevden alındı
İBB’de kritik atama! O isim görevden alındı