İnce'nin ziyaretinin ardından görevden alınan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: İpimiz çekildi

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ziyaretinin ardından yardımcılarıyla birlikte dün gece görevden alınan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran, rektörlük tarafından İnce’yi okula almaması konusunda uyarıldığını açıkladı.

İnce'nin ziyaretinin ardından görevden alınan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: İpimiz çekildi
İnce'nin ziyaretinin ardından görevden alınan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: İpimiz çekildi admin
Bu içerik 933 kez okundu.

İnce'nin ziyaretinin ardından görevden alınan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: İpimiz çekildi

Sözcü’den Seda Önceler’in haberine göre, Duran öğrencilere ve çalışma arkadaşlarına veda ederken şu ifadeleri kullandı:

‘TALİMAT VERDİLER, BUNU KENDİME ANLATAMADIM’

“24 Nisan’dan itibaren bir bölünmeme mücadelesinin içerisindeyiz. Siz bu süreçte harikalar yarattınız. Ben dün aslında istifa etmiştim. Fakat sonradan istifamı geri aldım. Kabullenemeyeceğim bir şey var. Bir milletvekilinin, bir cumhurbaşkanı adayının Cerrahpaşa’ya girmesini önlememizi bana söylediklerinde, bunu kendime anlatamadım. Burası her türlü insanın girip çıktığı, benden randevu aldığı bir yer. Ben onların söyledikleri gibi bir şey olamayacağını ve normal sürecin devam edeceğini, bu görüşmenin gerçekleşeceğini söyledim. Biz dün Sayın Muharrem İnce ile gayet mâkul, gayet güzel bir sohbet yaptık. Ondan sonra da dışarıda çok uzun değil gayet kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Akşam rektör beni aradı; önce övdü. ‘Şöyle başarılısınız, şöyle güzel şeyler yaptınız’ diye. Sonra da ‘YÖK başkanı sizin görevden ayrılmanızı istiyor’ dedi.”

‘ONLAR BİZİ BİRLEŞTİRDİLER’

Dekan Duran, “İstifamı az önce bir dilekçeyle rektörlüğe gönderdim. Açıkçası dünkü olay bizim ipimizi çekmiş oldu. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizlerle gurur duyuyorum. Buna uğraşsaydık yapabilir miydik bilmiyorum ama onlar bizi birleştirdiler. Her gruptan, her görüşten insan Cerrahpaşa için bir araya geldi. Bu birliktelikle biz çok daha iyi yerlere geleceğiz. Lütfen hakkınızı bana helal edin” diye konuştu.

‘REKTÖR İSTİFA’ SLOGANIYLA EYLEM

Öğrenciler ve öğretim görevlileri tarafından gözyaşlarıyla uğurlanan Duran ve dekan yardımcıları, öğrencilerin oluşturduğu kortejin ön safında yer alarak okulun içinde, “Rektör istifa” sloganları atarak yürüyüş düzenledi. Yürüyüş sırasında sağanak yağmura rağmen yürüyüşü bitirmeyen öğrenci ve öğretim görevlileri, “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul samsun evden eve nakliyat