Doğum gününde Ahmet Kaya'nın balmumu heykeline ziyaretçi akını

Şarkıcı Ahmet Kaya'nın memleketi Malatya'da yapılan balmumu heykeli, 61'inci doğum gününde sevenleri tarafından ziyaret edildi.

Doğum gününde Ahmet Kaya'nın balmumu heykeline ziyaretçi akını
Doğum gününde Ahmet Kaya'nın balmumu heykeline ziyaretçi akını admin
Bu içerik 223 kez okundu.

Ahmet Kaya'nın doğum gününde balmumu heykeline ziyaretçi akını

Paris'in Porte de Versailles semtindeki evinde 16 Kasım 2000 tarihinde hayatını kaybeden sanatçı Ahmet Kaya'nın, dünyaya geldiği Malatya'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından Sanat Sokağı'nda yaptırılan Kültürevi, 61'inci doğum gününde ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçiler, Kaya'nın doğup büyüdüğü sokağa yapılan balmumu heykelini de inceledi, bazı vatandaşlar ise dua etti.

Kültürevi çalışanı Çağrı Bayram, Kaya'nın, 28 Ekim 1957'de bulundukları sokakta doğduğunu kaydederek, "Biz Ahmet Kaya'nın doğduğu sokağa heykelini diktik. Ahmet Kaya ilk bağlamasını kendi sigorta telleriyle yapıyor. Onu burada yapıyor. Müzikle tanışması ilk yine bu sokak üzerinde oluyor. Biz buraya onun heykelini diktik. Ahmet Kaya'ya dışarıdan, özellikle İstanbul, Ankara gibi illerden çok fazla gelen oluyor. Ahmet Kaya'nın heykelini, eşyalarını görebilmek için. Kendisi öldü, ama biz heykeliyle burada kendisini yaşatıyoruz, şarkılarıyla yaşatıyoruz. Bugün doğum günü olduğu için zaten artık sosyal medya şartlarındayız. Sosyal medyada insanlar bunu görüyor, bugün çok fazla ilgi var. Yine dışarıdan gelen insanlar oldu" diye konuştu.

Ziyaretçiler, heykeli çok gerçekçi bulduklarını söyledi, fotoğraf çekindi.DHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul samsun evden eve nakliyat