Ekrem İmamoğlu 19 yıl sonra! Jokey Ahmet Çelik’ten ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 yıl sonra Gazi Koşusu'nda bir ilke imza attı ve Veliefendi Hipodromu'ndaki yerini aldı. Yarışı kazanan Ahmet Çelik'in ödülünü aldığı sırada Ekrem İmamoğlu'na "Her şey çok güzel olacak" dediği duyuldu.

Ekrem İmamoğlu 19 yıl sonra! Jokey Ahmet Çelik’ten ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı
Ekrem İmamoğlu 19 yıl sonra! Jokey Ahmet Çelik’ten ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı admin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını ikinci kez alıp görevine resmen başlayan Ekrem İmamoğlu, bugün Veliefendi Hipodromu'nda yerini aldı. Ekrem İmamoğlu, yarışı kazanan The Last Romance isimli safkanın jokeyi Ahmet Çelik’e plaketini verdi. Ekrem İmamoğlu, plaketi verirken Ahmet Çelik’in “Her şey çok güzel olacak” sloganını söylediği duyuldu.

Ekrem İmamoğlu'ndan önce Gazi Koşusu için Hipodroma gelen son isim Ali Müfit Gürtuna olmuştu. Ali Müfit Gürtuna, 2000 yılında koşulan yarışı kazanan Talaria isimli safkanın sahibi merhum Özdemir Atman'a kupasını kendi elleriyle vermişti. Sonrasında 13 yıl görev yapan Kadir Topbaş bir kez bile kendisi hipodroma gelmezken, son başkan Mevlut Uysal da Veliefendi'ye hiç uğramamıştı.

 

19 yıl aradan sonra İBB Başkanlığı #GaziKoşusu’nda yerini aldı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına bu yıl 93’üncüsü düzenlenen Gazi Koşusu’nu Melis Kurtel Emin’in sahibi olduğu, Ahmet Çelik’in jokeyliğini yaptığı "The Last Romance" kazandı. Kazanan ve katılan herkesi tebrik ederim. pic.twitter.com/UMH1dSEKGe

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) June 30, 2019

 

Yarış ve kupa töreni sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. İmamoğlu, “19 yıl aradan sonra İBB Başkanlığı #GaziKoşusu'nda yerini aldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına bu yıl 93'üncüsü düzenlenen Gazi Koşusu'nu Melis Kurtel Emin'in sahibi olduğu, Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı ‘The Last Romance’ kazandı. Kazanan ve katılan herkesi tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

(SÖZCÜ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İBB’de kritik atama! O isim görevden alındı
İBB’de kritik atama! O isim görevden alındı
Cami ve Kur’an kurslarına yeni imtiyazlar: KDV istisnasının kapsamı genişledi
Cami ve Kur’an kurslarına yeni imtiyazlar: KDV istisnasının kapsamı genişledi