CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Macron'a sert tepki!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, 24 Nisan'ı sözde 'Ermeni Soykırımı Anma Günü' olarak ilan etmesine tepki gösterdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Macron'a sert tepki!
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Macron'a sert tepki! admin

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Macron’un açıklamasını kınadığını bildirdi. Geçmişte yaşanan acı olayların günlük siyasi hesaplara malzeme yapılmasının, iki toplum arasında yeniden köprü kurulmasına yardımcı olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, şu ifadelere yer verdi:

“1915 yılında yaşanan ve hem Ermeniler için hem Türkler için büyük bir travma yaratan olaylar iki halkın hafızasında derin yaralar bırakan bir trajedi oluşturmaktadır. Bu trajedinin izlerini silmek ve hafızalarda bıraktığı yaraları onarmak üçüncü ülkelerin bu konuda yersiz ve gereksiz kararlar almaları ile mümkün değildir. Yapılması gereken, Türkiye ve Ermenistan halklarının ayrışmasını ortadan kaldıracak adımların atılması ve yeni nesillerin çatışmacı değil barışçı bir anlayış esasına dayalı biçimde geleceğe bakmalarını sağlamak olmalıdır. Türkiye ve Ermenistan üçüncü ülkelerin müdahalesi olmaksızın bunu pekala başarabilecek imkana sahiptirler.”

(SÖZCÜ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HDP Kağızman İlçe Başkanı Yaşar Özlü tutuklandı
HDP Kağızman İlçe Başkanı Yaşar Özlü tutuklandı
Van’da katliam gibi kaza: En az 14 ölü, 28 yaralı!
Van’da katliam gibi kaza: En az 14 ölü, 28 yaralı!