Alman basınından Erdoğan yorumu: ABD'nin gücünü sonunda kabul etti

Frankfurter Rundschau gazetesi, ABD'li rahip Andrew Brunson'ın yaklaşık 2 yıl cezaevinde, sonrasında da ev hapsinde kalmasının ardından cuma günü 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılarak serbest bırakılmasıyla ilgili olarak "Erdoğan, ABD'nin gücünü sonunda kabul etti" yorumunda bulundu.

Alman basınından Erdoğan yorumu: ABD'nin gücünü sonunda kabul etti
Alman basınından Erdoğan yorumu: ABD'nin gücünü sonunda kabul etti admin
Bu içerik 878 kez okundu.

Alman basınından Erdoğan yorumu: ABD'nin gücünü sonunda kabul etti

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre; Gazetenin, mahkemenin kararıyla hapis cezasına çarptırıldıktan sonra serbest bırakılan Brunson'ı konu alan yorumunda şu görüşlere yer verildi:

"Tanıklar birdenbire her şeyi unuttukları ya da yargıcı yanlış anladıkları için Brunson iki yıl tutuklu kaldıktan sonra Cuma günkü duruşmada salıverildi. Anlaşılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'nin daha güçlü konumda olduğunu ve Washington'un ekonomik yaptırımlarının Türkiye'nin canını acıtacağını istemeyerek de olsa kabul etti.

"ABD'nin diplomatlarını Türkiye'den çekmesi felaket anlamına gelirdi. İktidar yanlısı medya olayın üstüne sır perdesi çektiğinden, Türkiye'de yargının bağımsızlığı tartışılmıyor. Başkan Trump'ın, Brunson'ın serbest bırakılması için gösterdiği çabadan dolayı Erdoğan'a teşekkür etmesi zaten her şeyi anlatmaya yetiyor.” 

(Birgün)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul samsun evden eve nakliyat