HDP'den Bakan Soylu hakkında suç duyurusu: Pervin Buldan'ı tehdit etti

Halkların Demokratik Partisi (HDP), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile açıklamalarına Merkez Yürütme Kurulu imzalı yazılı açıklamayla yanıt verdi.

HDP'den Bakan Soylu hakkında suç duyurusu: Pervin Buldan'ı tehdit etti
HDP'den Bakan Soylu hakkında suç duyurusu: Pervin Buldan'ı tehdit etti admin

"Soylu, tekrar Bakan olabilmek, Saray’ın gözüne girebilmek, koalisyon ortağının desteğini alabilmek için HDP’yi kullanmaya çalışmaktadır." diyen HDP, Bakan Soylu'nun Buldan'ı tehdit ettiğini vurgulayarak, hakkında suç duyurusunda bulunduğu duyurdu.

HDP'nin açıklaması şöyle:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’nin hiçbir ilgisinin bulunmadığı bir konuda haddini, yasal ve anayasal sınırlarını aşarak Eş Genel Başkanımız’la yaptığı konuşma içeriğini çeşitli mecralarda sürdürmektedir.

Bunun bir tek nedeni vardır. Soylu, tekrar Bakan olabilmek, Saray’ın gözüne girebilmek, koalisyon ortağının desteğini alabilmek için HDP’yi kullanmaya çalışmaktadır.

Kendisine siyasi ve insani ahlak sınırlarını hatırlatmakla yetiniyoruz. HDP’nin seçimlerde aldığı oyları ve barajı aşarak parlamentoda yer almasını hazmedemeyen bir anlayışın demokrasi ve insan hakları ile en ufak bir alakası yoktur.

Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan'ı, "size artık yaşama hakkı yok" diyerek açıkça tehdit etmektedir. Ayrıca "o köyde taş taş üstünde bırakmayacağım" diyerek bütün köy halkını da tehdit etmektedir. O bölgede sokağa çıkma yasağı ilan ederek, insan hakları ihlallerini yaparak köyde yaşayanları topluca cezalandırma yolunu seçmektedir.

Üyelerimize, partimize ve köy halkına dönük her türlü olumsuzluğun ve saldırının tek sorumlusu, herkesi hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dur. Hukuk önünde hesap sormak için bugün kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğumuz bilgisini kamuoyu ile paylaşıyoruz.

(Birgün)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Irak, ABD’nin çekilme tarihini işaret etti: En geç 1 Nisan…
Irak, ABD’nin çekilme tarihini işaret etti: En geç 1 Nisan…
Necla Zarakol ve avukatı serbest bırakıldı
Necla Zarakol ve avukatı serbest bırakıldı