İnce'nin sözünü ettiği "Sevim Tanürek cinayeti" nedir?

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Elazığ'daki mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek "İstersen gel bir de Sevim Tanürek cinayetini araştıralım" diye seslendi. Peki İnce'nin sözünü ettiği "Sevim Tanürek cinayeti" nedir?

İnce'nin sözünü ettiği
İnce'nin sözünü ettiği admin

İnce'nin sözünü ettiği "Sevim Tanürek cinayeti" nedir?

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Elazığ'daki mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek 'İstersen gel bir de Sevim Tanürek cinayetini araştıralım' diye seslendi. Bu açıklama sonrası Tanürek'in ölümü bir kez daha tartışma konusu oldu.

Sol'un haberine göre; İşte Burak Erdoğan'ın karıştığı kazanın hikayesi...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Refah Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken oğlu Ahmet Burak Erdoğan, 11 Mayıs 1998’de Şişli'de yaya geçidinde karşıya geçmeye çalışan TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Sevim Tanürek'e çarptı.

Kazadan sonra derhal olay yerine belediyenin arazözleri geldi, kaza yaşanan caddedeki fren ve kan izlerini yok etti. Örtbas etme girişimi hemen başlamıştı.

Ahmet Burak Erdoğan hakkında trafik raporunda "dalgın olarak araç kullandığı" için kusur oranı sekizde üç (3/8) tespiti yapıldı. Savcı polisin raporuna dayanarak 3 aydan 20 aya kadar hapis istedi.

Ardından, Sevim Tanürek kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Bunun üzerine Ahmet Burak Erdoğan hakkında ek iddianame düzenlenerek "istenen ceza 2 yıldan 5 yıla kadar hapis" diye değişti.

ince-nin-sozunu-ettigi-sevim-tanurek-cinayeti-nedir-476050-1.

İBB Başkanı Tayyip Erdoğan, derhal Sevim Tanürek’in yakınlarına büyük ihtimam gösterdi, mezar temin etti, hastane masraflarını karşıladı. Onlar da şikayetlerinden vazgeçtiler.

Ancak dava sürdü.

Mahkeme Adli Tıp Trafik İhtisas Dairesi'nden kazayla iligili rapor istedi. Bu dairenin başında makine mühendisi Eyüp Çakmak bulunuyordu. Sanık Erdoğan için "tamamen kusursuz" raporu düzenledi ve "sekizde sekiz (8/8) kusur ölen yaya Sevim Tanürek'tedir" dedi.

Evet, Burak Erdoğan’ın ölümle sonuçlanan trafik kazasında kusur, yaya yolunda karşıdan karşıya geçmekte iken arabanın çarptığı yaya Sevim Tanürek’te bulundu. Tamamen.

Böylece Burak Erdoğan beraat etti.

(Birgün)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Irak, ABD’nin çekilme tarihini işaret etti: En geç 1 Nisan…
Irak, ABD’nin çekilme tarihini işaret etti: En geç 1 Nisan…
Necla Zarakol ve avukatı serbest bırakıldı
Necla Zarakol ve avukatı serbest bırakıldı