Sovyet Ceza Kanunu’nu Kuran sanıp okumuşlar

Rusya Federasyonu'na bağlı Başkurdistan Cumhuriyeti'nde yaşayan bir ailenin Kur'an-ı Kerim sandıkları 1926 tarihli Arapça Sovyet Ceza Kanunu'nu nesilden nesile aktardığı ortaya çıktı.

Sovyet Ceza Kanunu’nu Kuran sanıp okumuşlar
Sovyet Ceza Kanunu’nu Kuran sanıp okumuşlar admin

Rusya İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Başkurdistan’da yaşlı bir kadının, Kur’an-ı Kerim sandığı kitabı oğlunun yastığının altında tuttuğu öğrenildi. Kutsal kitap olduğu düşünülen ceza kanununu yıllarca yastığının altında saklayan ve kitabın başında dua eden kişinin, polis olarak göreve başladığı ifade edildi.

Rus basınına konuşan Rafiya Zinatullina, “Annem, bunun kutsal kitap olduğunu ve çocukların sakin ve huzurlu olması için bir beze sarılıp yastığın altına koyulması gerektiğini söylerdi. Ancak yıllar sonra bunun 1926 tarihli Sovyet Ceza Kanunu olduğunu anladık” dedi.

Olay, ailenin söz konusu kitabı Başkurdistan’ın başkenti Ufa’daki Rusya İçişleri Bakanlığı Müzesine hediye etmesiyle kamuoyuna yansıdı.

Kitabın müzenin ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördüğü belirtiliyor. (Sputnik)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Muhsin COŞKUN     2019-02-13 Bu yazı bir hüsn-ü hat yazısı. Rusya’da Hüsn-ü Hatla yazacak hattat da yok! Rusya sınırlarında Arapça konuşan milletler yoktur! Rusya’nın sınırları içinde, tüm dinler ve Rusca dışındaki diller yasaktı, “neden Sovyet Ceza Kanunu, Arapça’ya çevrilsin ki?” Sol sayfanın üst satırın sonundan başlayan, “Küllü nefsün zaikatül mevt…” Ali İmran 185. ayetidir. Bu haber TAMAMEN YALAN VE UYDURMADIR! Lütfen bir müftüye okutturun ve gerçeği uzmanından öğrenin. Bu bir Kur’an Cüzüdür. Saygılarımla.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli: YSK sandık yolsuzluğunu ortaya çıkarmıştır
Bahçeli: YSK sandık yolsuzluğunu ortaya çıkarmıştır
İran’dan Türkiye’ye S-400 desteği geldi!
İran’dan Türkiye’ye S-400 desteği geldi!