ORGENERAL...

Deneyimli gazeteci Zafer Arapkirli, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Genelkurmay Başkanı arasında geçen skandal görüşmeye ilişkin Facebook'ta çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

ORGENERAL...
ORGENERAL... admin

İşte Arapkirli'nin o paylaşımı:

"

ORGENERAL...

Sonunda beklenen doğrulama geldi. 
En yetkili ağızdan hem de..
Türkiye Cumhuriyeti'nin 11'nci Cumhurbaşkanı bugün çıkıp dedi ki:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin (muvazzaf) 29'ncu Genelkurmay Başkanı bana geldi ve konuştuk. Ama tehdit etmedi. Saygılı konuştu. "

Bu açıklamanın ardından, Org. Hulusi Akar;

a. Derhal istifa etmelidir. Bir muvazzaf askerin siyasi temaslar içinde aktif olarak yer alması, hatta "ulaklık" anlamına gelebilecek görevlerde bulunması tasavvur dahi edilemez. Suçtur.

b. Derhal görevden alınmalıdır. Bir muvazzaf askerin siyasi temaslar içinde aktif olarak yer alması, hatta "ulaklık" anlamına gelebilecek görevlerde bulunması tasavvur dahi edilemez. Suçtur.

c. Kendisi ya da kendisini oraya yollayan "irade", derhal çıkıp bu olayı ve Sayın Gül'ü yalanlamalıdır. Bir muvazzaf askerin siyasi temaslar içinde aktif olarak yer alması, hatta "ulaklık" anlamına gelebilecek görevlerde bulunması tasavvur dahi edilemez. Suçtur.

d. Bu olayı bugün ve bundan sonra savunacak herkes, kafadan "Demokrasi düşmanı-darbeci-askeri vesayetçi" konumuna düşürülmelidir. Bir muvazzaf askerin siyasi temaslar içinde aktif olarak yer alması, hatta "ulaklık" anlamına gelebilecek görevlerde bulunması tasavvur dahi edilemez. Suçtur."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis otosunda tecavüz davasında karar
Polis otosunda tecavüz davasında karar
Deniz Baykal, TBMM’de yemin edecek
Deniz Baykal, TBMM’de yemin edecek