Erdoğan, 'İnce' diyemedi!

Mısır Çarşısı'nın restorasyon çalışmaları sonrasında yapılan açılış töreninde konuşan Erdoğan, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkında yorum yapmadı. Erdoğan "Asırlar boyunca her köşesini nakış gibi işledik ancak cumhuriyet döneminde İstanbul'u hak ettiği özenle yönetemediğimizi de itiraf etmeliyiz" diyerek 'İstanbul'a ihanet' açıklamasına bir yenisini daha ekledi. Öte yandan Erdoğan, "Pazar günü seçim manifestosunu, yaklaşık bir hafta sonra da seçim beyannamesini açıklayacağım." dedi.

Erdoğan, 'İnce' diyemedi!
Erdoğan, 'İnce' diyemedi! admin

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır Çarşısı'nın restorasyon çalışmaları sonrasında yapılan açılış töreninde konuşan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde: 

Çarşımız yapılan restorasyonla çağdaş standartlarda hizmet verir hale gelmiştir. Tophane'de de hem Nusretiye Camisi'ni ziyaret ettik. Bu güzel eserin restorasyonunun da hayırlı olmasını diliyorum. Mısır Çarşısı Valide Safiye Sultan tarafından inşaatı başlatılan, Valide Hatice Sultan tarafından bitirilen nadide bir eserdir. Zaman içerisinde özellikle cumhuriyet döneminde pek çok orijinal özelliği tahrip edilen bu eser, aslına uygun şekilde baştan sona elden geçirilmiştir. Yaklaşık 16 milyon liralık restorasyon çalışmasıyla eskisinden daha güzel, daha sağlam ve daha cazip bir görünüme kavuşmuştur.

Ben de bura​da şarküteri ürünleri satan esnaftım. Her zaman söylediğim gibi biz, köksüz bir millet değiliz.

"ÖZENLE YÖNETEMEDİĞİMİZİ İTİRAF ETMELİYİZ"

Asırlar boyunca her köşesini nakış gibi işledik ancak cumhuriyet döneminde İstanbul'u hak ettiği özenle yönetemediğimizi de itiraf etmeliyiz. Güzellikleri korumak bir yana çirkin yapıların istilasına uğramasına engel olamadık. Bu felaketin sorumlusu Türkiye'yi ve İstanbul'u yönetme sorumluluğunu üstlenenlerin imkansızlıktan ziyade vizyonsuzluk kokan ihmalleridir.

SORUMLULUK ÜSTLENMEYEN BİR CUMHURBAŞKANI OLMAYACAĞIM DEDİM

2014 yılında milletimin oylarıyla cumhurbaşkanı seçildiğimde farklı bir cumhurbaşkanı olacağımı belirttim. Alıştığınız gibi Çankaya Köşkü'ne oturup, her türlü yetkiye sahip olup sorumluluk üstlenmeyen bir Cumhurbaşkanı olmayacağım dedim.

Bu seçimlerin normal zamanda yapılmasını planlamıştık fakat böyle bir gelişme olunca 24 Haziran'a çektik. Türkiye'yi seçim gündemiyle oyalamamak için bu kararı açıkladık. Yeni yönetim sistemimizin ruhu gereği hükümetle meclis tamamen ayrılacak. Biliyorsunuz yeni sistemde allahın izniyle koalisyona fırsat yok. 

Bakınız ne yaptı 15 tane milletvekili verdi. Niye? Grup kur diye. Bu ne haldir, milletin iradesini satın almaktan daha beter bir şey olabilir mi? Sizden bu ülkeye fayda olmaz. Her şeyden önce demokrasi dürüstlüktür. Namus meselesidir. 

Öteki ittifakta gördüğümüz şudur. Millete söyleyeceği tek projesi vardır. Bunların tek  bir amacı Recep Tayyip Erdoğan'ı indirmektir. Diyelim ki başardınız ve yönetimi devraldınız. Siz millete ne vadediyorsunuz?

Yenikapı'ya ite kaka geldi. Kendisine haber verdim. Önce gelemeyeceğini bildirdi. Son anda geleceğini bildirdi. Dürüst değil. Bunlarda yalan ganimet. 15 Temmuz'a kontrollü darbe diyerek gerçek yüzlerini gösterdiler.

PAZAR GÜNÜ AÇIKLAYACAĞIZ

Cumhur ittifakı cumhurbaşkanı adayını da mecliste nasıl işbirliği yapacağını da ilan etmiştir, Pazar günü Cumhurbaşkanlığı seçim manifestomuzu yaklaşık bir hafta sonra da Cumhurbaşkanlığı seçim beyannamemizi açıklayacağız. Ülkemizi nasıl yöneteceğimizi Sinan Erdem'de tüm teferruatlarıyla açıklayacağım. (Cumhuriyet)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis otosunda tecavüz davasında karar
Polis otosunda tecavüz davasında karar
Deniz Baykal, TBMM’de yemin edecek
Deniz Baykal, TBMM’de yemin edecek