internet haber sitesi
Reklamı Geç

‘İspat et’ diyen Yerlikaya’ya Özkoç’tan belgeli yanıt geldi

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un Hamza Yerlikaya hakkında ''Doktoralı gençlerimiz bile işsizlikten evde otururken, lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen Sarayzade Hamza Yerlikaya devletten 4 maaş almaya devam ediyor...'' demişti.

‘İspat et’ diyen Yerlikaya’ya Özkoç’tan belgeli yanıt geldi
‘İspat et’ diyen Yerlikaya’ya Özkoç’tan belgeli yanıt geldi admin

Yerlikaya, Engin Özkoç’a hitaben sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak meydan okumuş ve “Tasması kimin elinde olduğu belli olmayan Engin Özkoç! Şimdi iyi dinle; eğer benim diplomasız olduğumu ve 4 maaş aldığımı ispat edersen ben herkesten özür dileyip siyaseti bırakıyorum. Aksi durumda sen ne yapacaksın? İspat edemezsin milletvekilliğinden istifa edecekmisin. Hodri meydan'' şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Bunun üzerine Engin Özkoç, mahkeme kararıyla birlikte kamera karşısına geçerek Yerlikaya’yı istifaya davet etti.

İşte o anlar:

Hamza Yerlikaya'nın İmrahor Meslek Lisesi adına düzenlenmiş sahte diplomayı alıp Gazi Üniversitesi Spor Okulu'na kayıt yaptırdığını, bundan dolayı hakkında açılan davada suçlu bulunduğunu savunan Özkoç, mahkeme kayıtları olduğunu belirttiği belgeleri gösterdi.

"Sahtekarlıktan suçlu bulunan bir kişi olarak nasıl oluyor da milletvekili seçilebiliyorsun, Cumhurbaşkanı Danışmanı olabiliyorsun, Vakıfbank Yönetim Kurulu'na atanıp milyonlarca para alabiliyorsun, hala Bakan Yardımcısı görevini sürdürebiliyorsun? Senin ondan sonra ne yaptıkların beni hiç ilgilendirmez.

Bu iktidar sahtekarları bakan yardımcısı, hırsızları büyükelçi yapıyor. Biz bununla mücadele ediyoruz. Bu ülkenin temiz, liyakat sahibi evlatları hak ettikleri makamlara gelsin diye uğraşıyoruz. Sende kızaracak yüz varsa bir an önce istifa edersin."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erol Mütercimler’e 10 ay hapis cezası
Erol Mütercimler’e 10 ay hapis cezası
Erol Demiröz hayatını kaybetti
Erol Demiröz hayatını kaybetti