internet haber sitesi
Reklamı Geç

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'dan, yandaş medyanın hakkında ortaya attığı ‘tutuklandı’ iddialarına yanıt

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, yandaş medyanın hakkında ortaya attığı ‘tutuklandı’ iddialarına yanıt verdi. Atabay, “Tamamen asparagas, görevimin başındayım, bu da kumpas çetesinin uydurduğu yalan” açıklamasında bulundu.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'dan, yandaş medyanın hakkında ortaya attığı ‘tutuklandı’ iddialarına yanıt
Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'dan, yandaş medyanın hakkında ortaya attığı ‘tutuklandı’ iddialarına yanıt admin

İktidara yakın gazetelerin, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın tutuklandığına dair haber servis etmesi üzerine Tele1'e konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

“Hakkımda açılmış herhangi bir soruşturma bile yok. Tamamen asparagas, görevimin başındayım. Kaymakam ve Emniyet Müdürlüğü’yle de görüştüm. Bu kumpas çetesinin uydurduğu yalan.”

NE OLMUŞTU?

Yandaş gazetecilerden Mehmet Özışık, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın tecavüz olayına karıştığını iddia etmişti.

“TEHDİT EDİLDİM”

Başkan Atabay ise hakkındaki iddialarla ilgili “Didim’i kendi çıkarlarına göre rant merkezine dönüştürmeye çalışan çetenin iftiraları” diyerek şu açıklamayı yapmıştı:

“Geçtiğimiz senelerde şahsıma şantaj yapılmak için çıkartılan görüntüler; bu sefer de asla tanımadığım, kim olduğunu bilmediğim bir şahsın sesi eklenilerek bambaşka bir kurguyla yeniden kamuoyuna servis edilmiştir.
Susmayacağım. Maruz kaldığım iftiraların sebebini açıklıyorum:

İlk başkanlık dönemimden bu yana ilçemizde kendilerini kanunlardan daha üstün gören bir “illegal yapılanma” ile mücadele etmekteyim. Bu yapılanma içerisindeki kişilerin yasalara uymayan binalarının yapı kullanım belgelerini belediyemizin reddetmesi, başvuru yaptıkları usulsüz iş yeri açma ruhsatı taleplerinin belediyemiz tarafından reddedilmesi gibi sebeplerden dolayı bu kişilerin hedefi olmuş bulunmaktayım. Ayrıca bu yapılanma adına arayan kişiler tarafından geçtiğimiz günlerde de 3 defa şantaj ile tehdit edildiğimi belirtmek isterim.

Hukuka aykırı isteklerinin gerçekleşmemesi üzerine beni karalayacağını belirten bu kişiler, tehditlerini geçtiğimiz senelerden beri sürdürmektedir. Bugün ortaya çıkan görüntüler, sahte telefon görüşmesi ile desteklenmek istenmiştir.

Didim’i kendi çıkarlarına göre rant merkezine dönüştürmeye çalışan bu çete ile her türlü hukuk çerçevesinde mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğimi kamuoyuna bildiriyorum.”

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SON DAKİKA... Benzine büyük zam yolda
SON DAKİKA... Benzine büyük zam yolda
İstanbul’da bugün bulaşıcı hastalıktan hayatını kaybeden kişi sayısı belli oldu
İstanbul’da bugün bulaşıcı hastalıktan hayatını kaybeden kişi sayısı belli oldu