internet haber sitesi
Reklamı Geç

Tele1'e yönelik yandaş saldırısı dur durak bilmiyor! İmalı 'Tele1 nasıl alındı' sorusuna eski sahibinden yanıt geldi

Uzun süredir RTÜK ve yandaş gazetecilerin hedefinde olan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Merdan Yanardağ’a yönelik iftira ve karalama kampanyası hız kesmiyor.

Tele1'e yönelik yandaş saldırısı dur durak bilmiyor! İmalı 'Tele1 nasıl alındı' sorusuna eski sahibinden yanıt geldi
Tele1'e yönelik yandaş saldırısı dur durak bilmiyor! İmalı 'Tele1 nasıl alındı' sorusuna eski sahibinden yanıt geldi admin

Son olarak Durdu Özbolat’ın Dr. Merdan Yanardağ’ın kanalı nasıl açtığını sorması üzerine TELE 1’in eski sahibi olan şirketin ortağı ve genel müdürü İsmail Pehlivan sosyal medyadan konuya ilişkin açıklamada bulunarak Özbolat’ın sorusuna cevap verdi.

İşte İsmail Pehlivan'ın açıklamak zorunda kaldığı o gerçekler:

"Son günlerde sosyal medyada TELE1 ve Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ile ilgili bazı dedikodular dolaştığını okuyunca bir tanık olarak gerçeği yazma gereksinimi duydum. Ben KHK ile kapatılan BARIŞ TV’nin Genel Yayın Yönetmeni idim. BARIŞ TV Yayın Grubu olarak 4 uydu kanalı sahibi idik. Bu kanalları ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar karşısında varlığını koruyamaz bir durumla kaşı kaşıya kaldık. Ve Türksat üzerinden yayın yapan kanallarımızı bir bir elden çıkardık. İlkin Barış Tv’yi yaşatmak için Kanal 52’yi sattık ama borçlarımızı bitiremedik. Sonra TELE1’i satışa çıkardık. Alıcı bulmak epey bir zaman aldı. Bu arada Merdan Yanardağ kanalımıza bizleri ziyarete geliyordu.

Barış TV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza ERKAN, eski bir televizyon yöneticisi olan Merdan Yanardağ’a sohbet arasında TELE1’i satacağını söyledi ve alabilir misin teklifinde bulundu. Merdan Yanardağ “olabilir ama finans durumunu halletmem lazım” dedi ve bir kaç ay müsade istedi. Yalnız borçlar yüzünden geçen her gün ekonomik sıkıntıya giriyorduk. Çalışanlarımızın maaşını ödeyemez duruma geldik. Merdan Yanardağ finans sorununu çözemediği için en son korumaya aldığımız göz bebeğimiz Barış TV satışa çıkardık. Barış TV’nin izleyici potansiyelini bilen bir emlakçı hemen aldı. Kısmen borçlarımızı ve maaşları ödedik, biraz rahatladık. Bu arada TELE1 satışı hala muallakta. Çünkü Merdan Yanardağ 7-8 aydır finans sorununu çözemiyordu. Görüşmelerimizde çözmek üzere olduğunu belirtiyordu.

Bu arada elimizde iki kanalımız kalmıştı. Biri TARIMTÜRK diğeri TELE1. TELE1 ‘in borçları boyumuzu aşıyordu. Dolayısıyla TELE1 için başka müşterilerde aramaya başladık. Ama nafile. Merdan Yanardağ’ı bir yıl bekledikten sonra akrabaları ve dostlarıyla sorunu çözdüğünü belirtti. Akrabaları ve dostlarıyla finans sorununun önemli bir kısmını çözen Merdan Yanardağ TELE1’i devralmaya geldi. Merdan Yanardağ ile bir yıl önceki anlaşmamıza göre TELE1’in tüm borçlarını üstlenecek,bizim bir maddi talebimiz olmayacak. Bu koşulla TELE1’i Merdan Yanardağ’a devrettik"

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, hayatını kaybetti
Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, hayatını kaybetti
29 Ekim kutlamalarına da yasak getirildi!
29 Ekim kutlamalarına da yasak getirildi!