internet haber sitesi
Reklamı Geç

Pençe-Kaplan harekatından acı haber geldi! 1 şehit

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan Pençe-Kaplan operasyonunda teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Uzman Onbaşı Ömer Kahya'nın şehit olduğunu açıkladı. MSB'nin açıklamasında, "Bölgede tespit edilen hedefler derhal SİHA’larımız ve ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınmış, hedefler tahrip edilmiş ve bölücü terör örgütü mensubu 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

Pençe-Kaplan harekatından acı haber geldi! 1 şehit
Pençe-Kaplan harekatından acı haber geldi! 1 şehit admin

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Pençe-Kaplan harekâtı bölgesinde, 19 Haziran 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

* Bölgede tespit edilen hedefler derhal SİHA'larımız ve ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınmış, hedefler tahrip edilmiş ve bölücü terör örgütü mensubu 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

* Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

ŞEHİDİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

MSB, çatışmada Piyade Uzman Onbaşı Ömer Kahya’nın şehit olduğunu duyurdu. Şehit Ömer Kahya'nın Kahramanmaraş’taki baba ocağına şehit ateşi düştü.

Piyade Uzman Onbaşı Ömer Kahya'nın şahadet haberi, Pazarcık ilçesine bağlı Büyüknacar mahallesinde yaşayan anne Fadıma ve baba Mehmet Kahya'ya askeri erkan tarafından iletildi. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ömer Kahya'nın babaocağı Türk bayraklarıyla süslendi.

AİLENİN TEK ERKEK EVLADI

Ailenin tek erkek evladı olan Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ömer Kahya'nın bekar ve 3 kız kardeşi olduğu öğrenildi. Ömer Kahya'nın cenazesinin yarın memleketi Kahramanmaraş'a getirilmesi bekleniyor.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ömer Kahya. FOTO: SÖZCÜ

BAKAN AKAR’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, başsağlığı mesajı paylaştı.

Akar’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

 

* Silah arkadaşımız, Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde 19 Haziran 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanmış, sevk edildiği hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

* Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halk TV ekranı 5 gün karartılıyor!
Halk TV ekranı 5 gün karartılıyor!
Işıkçılar Cemaati'nden Erdoğan'a karşı sert tavır
Işıkçılar Cemaati'nden Erdoğan'a karşı sert tavır