internet haber sitesi
Reklamı Geç

Fatma Şahin, 'CHP'li belediyelere FETÖ ve PKK benzetmesini doğru bulmuyorum' sözlerinden bakın nasıl çark etti

AKP'li Fatma Şahin, katıldığı radyo programında "Ankara ve İstanbul belediyelerine FETÖ ve PKK benzetmesini doğru bulmuyorum" dedi. Daha sonra Twitter'dan açıklama yapan Şahin çark ederek, "Cumhurbaşkanımızın belirlediği politikalara aykırı beyanda bulunmamız söz konusu olamaz" dedi.

Fatma Şahin, 'CHP'li belediyelere FETÖ ve PKK benzetmesini doğru bulmuyorum' sözlerinden bakın nasıl çark etti
Fatma Şahin, 'CHP'li belediyelere FETÖ ve PKK benzetmesini doğru bulmuyorum' sözlerinden bakın nasıl çark etti admin

AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, gazeteci Yavuz Oğhan'ın Youtube kanalındaki Söylemesi Bizden programına katıldı. Yavuz Oğhan ve Akif Beki'nin sorularını yanıtlayan Şahin, CHP'li belediyelere yönelik FETÖ ve PKK benzetmesine ilişkin, "Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum" dedi.

Şahin katılıdığı programda, "CHP'li belediyeler ne yapıyor: Bakanlıkları, valiliği hiçe sayarak kendi başlarına yardım toplamaya ekmek dağıtmaya hastane kurmaya çalışıyorlar. CHP'li belediyelerin salgınla mücadele kurallarını hiçe sayarak giriştikleri şov yapmaktır. Bu tür teşebbüsler özellikle FETÖ ve PKK gibi örgütler tarafından denenmiştir" ifadelerini kullandı.

"Ankara ve İstanbul bizim için çok önemli. Çok ortak alanlarımız var. Kutuplaştıracak, ayrıştıracak alanlarımız çok küçük. Ortak alanlar üzerinde oturduğumuz zaman ve bunun da bir zenginlik olduğuna baktığımız zaman, demokrasi kültürümüzü daha güçlendirdiğimiz zaman hiçbir sorun çıkmayacak. Yönetişim şekline baktığımız zaman, yukarıya bile gerek kalmadan belediye başkanı ve valinin bu işi çözebilecek güçleri olduğuna inanıyorum" diyen Şahin'in sözlerinin ardından Yavuz Oğhan, izleyicilerden gelen "FETÖ - PKK benzetmesi hakkında Fatma Hanım ne düşünür?" sorusunu aktardı. Şahin'in yanıtı ise şöyle oldu:

"Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Halkın oyuyla seçilmiş, belediye başkanlarımız... Yol ve yöntemleri farklı olsa bile oturulur konuşulur. Ama bu tür benzetmeyi doğru bulmuyorum. Söylendiğinde de böyle bir benzetme üzerinden gidilmedi. Genelleştirme üzerinden gidildi. Çok ayrıntılı bilmiyorum ama."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'li belediyelerin salgınla mücadele kurallarını hiçe sayarak giriştikleri şov yapmaktır. Bu tür teşebbüsler özellikle FETÖ PKK gibi örgütler tarafından denenmiştir" demişti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, programda söylediği sözlerin ardında Twitter hesabından bir açıklama paylaştı. Şahin "Bir radyo ve YouTube kanalında Sayın Cumhurbaşkanımızın adı anılmadan sorulan soruya verdiğim cevap, sanki Cumhurbaşkanımızın görüşlerine karşı ifadeler gibi yansıtıldı. Konuşmamın tamamı dinlendiğinde asla böyle bir niyetin olmadığı açıkça görülecektir." ifadelerini kullandı.

Başkan Şahin ayrıca, "Cumhurbaşkanımızın, salgınla ilgili tedbirlerin belirli bir planlamayla yürütülmesi gerektiğini belirten ifadeleri bizim çalışmalarımızın da odağını oluşturmaktadır. Bir Ak Partili olarak Cumhurbaşkanımızın belirlediği politikalara aykırı beyanda bulunmamız söz konusu olamaz" dedi.

(Birgün)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'un göbeğinde taksici dehşeti kamerada
İstanbul'un göbeğinde taksici dehşeti kamerada
Diyanet ‘yerli ve milli’ mal istemedi, ithal şartı koydu!
Diyanet ‘yerli ve milli’ mal istemedi, ithal şartı koydu!