internet haber sitesi
Reklamı Geç

Uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’yle fotoğrafları ortaya çıkan Burhan Kuzu kaybetti

Eski AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun, uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’yle fotoğraflarını ortaya çıkaran Cumhuriyet’in haberi için Cumhuriyet gazetesine açtığı “3 kuruşluk manevi tazminat” davasına ret kararı verildi.

Uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’yle fotoğrafları ortaya çıkan Burhan Kuzu kaybetti
Uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’yle fotoğrafları ortaya çıkan Burhan Kuzu kaybetti admin

Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde geçen günlerde görülen duruşmada gazetemiz avukatı Evrim İnal, haberin ardından Kuzu hakkında soruşturma açıldığını ve bu soruşturma kapsamında hakim savcıların ifadelerinin alındığını belirtti. Hakim ve savcıların Kuzu’nun yargıya baskı yaptığı yönünde ifade verdiğini hatırlatan İnal, davanın reddini talep etti. Mahkeme başkanı gerekçeli kararı sonra açıklamak üzere davanın reddine karar verdi.

MECLİS’E SORU ÖNERGESİ

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan TBMM’ye “araştırma” önergesi vererek Zindaşti’nin hükümet içindeki bağlantılarının ortaya çıkarılmasının araştırılmasını talep etti.

Turan’ın TBMM’ye verdiği önergede Zindaşti’nin üst düzey devlet görevlileriyle bağlantıları olduğu belirtilerek 2018 yılında hâkim ve savcılara uygulanan baskılarla tahliye edildiğine değinildi. Önergede Kuzu’nun inkâr etmesine rağmen Zindaşti ile görüştüğüne dair fotoğrafların basına yansıdığı belirtilerek “Zindaşti’nin Türkiye’de işlediği suçlar, ulusal ve uluslararası bağlantılarının tespit edilmesi, devlet görevlileriyle ilişkilerinin ortaya çıkarılması ve bundan kaynaklı karanlıkta kalmış devlet içindeki mafya-Emniyet-yargı-hükümet içindeki ilişkilerin ve olayların tüm ayrıntılarıyla incelenmesi amacıyla Meclis araştırması yapılmasını arz ve talep ederiz” denildi.

Odatv.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci Nevşin Mengü, antrenman sırasında omzunu kırdı!
Gazeteci Nevşin Mengü, antrenman sırasında omzunu kırdı!
Dila Koyurga adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
Dila Koyurga adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı