internet haber sitesi
Reklamı Geç

Netanyahu’nun mitingdeki Erdoğan esprisi İsrail'de gündem oldu!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu dün gece partisi Likud'un Raanana'daki mitingde açıklamalarda bulundu. Seçmenlerine seslenen Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili yaptığı "espri" İsrail basınının gündem maddesi oldu.

Netanyahu’nun mitingdeki Erdoğan esprisi İsrail'de gündem oldu!
Netanyahu’nun mitingdeki Erdoğan esprisi İsrail'de gündem oldu! admin

Yolsuzluk suçlaması ve hakkındaki iddialar sebebiyle zor günler geçiren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, merkez sağda konumlanan Likud Partisi’nin mitingine katıldı.

Genel Başkanı olduğu Likud Partisi’nin İsrail’in merkezindeki Raanana’da düzenlenen mitinginde açıklamalarda bulunan Netanyahu’nun sözleri gündem oldu. Netanyahu, ticaret, rakibi Benny Gantz ve dış ilişkiler ile ilgili görüşlerini ve detayları kamuoyu ile paylaştı.

“ESKİDEN 3 SAATTE BİR HİTLER DİYORDU”
İsrail’in çok okunan gazetelerinden Jerusalem Post, Netanyahu’nun miting sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili bir “espri” yaptığını yazdı. Gazetenin aktardığına göre Netanyahu, “Eskiden Cumhurbaşkanı Erdoğan bana her 3 saatte bir Hitler derdi. Şimdi her 6 saatte bir bana Hitler diyor fakat Allah’a şükür İsrail ve Türkiye arasındaki ticaret arttı” dedi.

İsrail’in çok okunan gazetelerinden Maariv de Netanyahu’nun, “Sanırım ben Türkiye’ye gitmeyen tek İsrailliyim. Erdoğan’la bazı problemlerimiz oldu fakat ilişkilerimiz dramatik bir şekilde gelişti” sözlerini aktardı.
(SÖZCÜ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acı haberi MSB duyurdu: 2 şehit, 1 yaralı
Acı haberi MSB duyurdu: 2 şehit, 1 yaralı
9 yaşındaki Esmanur, corona virüse yenik düştü
9 yaşındaki Esmanur, corona virüse yenik düştü