internet haber sitesi
Reklamı Geç

Katledilen Arslan'ın suç duyurusu açığa çıktı: ‘Ölünce mi yardım edeceksiniz’

Eskişehir’de altı ay önce boşandığı erkek tarafından katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın son suç duyurusunda, “Ölünce mi yardım edeceksiniz, çok mağdurum” dediği ortaya çıktı.

Katledilen Arslan'ın suç duyurusu açığa çıktı: ‘Ölünce mi yardım edeceksiniz’
Katledilen Arslan'ın suç duyurusu açığa çıktı: ‘Ölünce mi yardım edeceksiniz’ admin

Eskişehir’de boşandığı erkek tarafından vahşice katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın, son başvurusunda, “Ölünce mi yardım edeceksiniz, çok mağdurum” dediği açığa çıktı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Arslan’ın suç duyurularına karşın ölmekten kurtulamamasına isyan ettiğini ifade ederek “Sistem azmettirici” dedi.

Eskişehir’de, altı ay önce boşandığı Yalçın Özalpay’ın satırlı saldırısı sonucu katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın cinayetine ilişkin detaylar bir bir açığa çıkıyor. Arslan’ın Eskişehir Aile Mahkemesi’ne yaptığı son suç duyurusunu CHP Milletvekili Utku Çakırözer açıkladı. Arslan katledilmeden önceki son suç duyurusunda, “Defalarca şikâyet etmeme rağmen hiçbir sonuç alamadım, başvurmadığım hukuki işlem kalmadı. Bu şahıstan ölüm tehdidi alıyorum. Benim ölümüm gerçekleşince mi bana yardım edeceksiniz. Çok mağdurum” dedi.
AZMETTİRİCİ SİSTEMİN KENDİSİ
CHP’li Çakırözer, Arslan’ın son suç duyurusunu TBMM Genel Kurulu’nda okuyarak, “Ayşe Arslan’ın görünen katili bellidir ama onu bir türlü korumayan koruma sistemimiz de bu cinayetin ve daha yüzlerce benzerinin azmettiricisidir. Ölümleri gerçekleşince mi yardım edeceğiz onlara? Toprağın altına koyunca mı koruyacağız onları?” diye isyan etti.
ÖNERGE REDDEDİLDİ
Çakırözer, ilk imzasını attığı ve kadınları koruma sisteminin eksiklerinin belirlenmesi için verdiği Meclis Araştırma önergesine TBMM Genel Kurulu’ndan destek istedi. Çakırözer, “Başka Ayşeleri, Emineleri, Güledaları, Şuleleri ölümden kurtaracak acil önlemleri birlikte alalım, kadınları yaşatalım” diye konuştu. CHP’nin önergesi, AKP ve MHP oyları ile reddedildi.

Birgün

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayasofya'nın müze statüsü kaldırıldı ve ibadet yolu açıldı
Ayasofya'nın müze statüsü kaldırıldı ve ibadet yolu açıldı
Müjdat Gezen: Bu baskıların bizi yıldıracağını sanıyorlarsa çok büyük bir yanılgı içindeler
Müjdat Gezen: Bu baskıların bizi yıldıracağını sanıyorlarsa çok büyük bir yanılgı içindeler