internet haber sitesi
Reklamı Geç

Faik Öztrak: Operasyon Saray menşeilidir

CHP Sözcüsü Faik Öztrak "Gazeteci Rahmi Turan bu bilgiyi Saray'a yakın bir kaynaktan aldığını söyledi. Sonrasında da kaynağını açıkladı. Bu operasyonun amaçı gayet açıktır. Amaç CHP'de karışıklık çıkarmak, kumpas kurmaktır. Operasyon Saray menşeilidir." dedi.

Faik Öztrak: Operasyon Saray menşeilidir
Faik Öztrak: Operasyon Saray menşeilidir admin

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu (CHP) MYK toplantısı tamamlandı. Toplantıda Saray’a giden CHP’li tartışması da ele alındı.

Toplantı sonrası CHP Sözcüsü Faik Öztrak gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Öztrak şunları söyledi;

Türkiye birkaç gündür Sayın Rahmi Turan'ın kaleme aldığı yazılar nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi'ni tartışıyor. Bunun kimin değirmenine su taşıdığı bellidir. Türkiye'nin vatandaşlarımızın gerçek gündemi işsizliktir. Gençlerin evde, kahvelerde boş oturmalarıdır. Ödenemeyen çeklerdir, ödenemeyen senetlerdir.

Mutfaklardaki boş tencere ve hayat pahalılığıdır. Borç ve işsizliğin yarattığı çaresizlik hissi ile ailelerimizin evlatlarını da yanlarına alarak bu dünyadan göç etmeleridir. Sakarya Tank-Palet Fabrikası peşkeşidir.

ABD Başkanı'nın Erdoğan şahsında milletimize ettiği hakarete hak ettiği cevabın verilememiş olmasıdır. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi sonrasında şehit ve gazi yakınları için toplanan milyonlarca liranın akıbetidir. Birileri şimdi ipteki cambaza bak diyerek bu sorunların ve soruların üstünü örtmeye çalışmaktadırlar.

AKP Genel Başkanı, daha Barış Pınarı Harekatı'nın başında yaptığı açıklama ile kendi partisi dışındaki partileri dizayn etme niyetini açıklamıştır. Önceliğinin Millet İttifakı'nı dağıtılması olduğunu açıkça ifade etmiştir.

Sayın Genel Başkanımız katıldığı bir televizyon programında sarayın CHP içerisinde karışıklık çıkarmak istediğini bunun için de özel hazırlıklar yaptığını kamuoyuna duyurmuştur. Bugün geldiğimiz nokta sayın Genel Başkanımızın tespitlerinin ne kadar haklı olduğunu ortaya koymaktadır.

Gazeteci Rahmi Turan bu bilgiyi Saray’a yakın bir kaynaktan aldığını söylemişti. Aynı bilginin başkalarını da servis edildiği bilinen bir husustu. Saray menşeili bu operasyonun amacı gayet açıktır; iktidara yürüyen, vatandaşın dertlerine derman aradığı adres olarak gördüğü CHP'de karışıklık çıkarmak, CHP'ye kumpas kurmaktır.

“KUMPASIN DÜĞÜMÜMÜN ÇÖZÜLMESİ İÇİN YAPILACAKLAR BELLİDİR”

CHP'ye karşı düzenlenen bu kumpasın düğümünün çözülmesi için yapılacaklar bellidir. Gazeteci Rahmi Turan Saray’a yakın kaynağını açıklamıştır. Şimdi bu isim de bu bilgiyi kimden aldığını açıklamak zorundadır. Bu açıklanmadığı sürece milletin gerçek gündemini karartmak isteyenlere fırsat yaratılmaktadır.

Saray memurlarının operasyonları ile CHP'yi dizayn etmek kimsenin haddi değildir. CHP'yi dizayn edecek tek güç vardır. O da üyelerimizin seçtiği kurultay delegelerimiz ve milletimizdir. Şimdi biz CHP'lilere düşen görev birlik ve beraberlik içerisinde CHP'nin kararlı iktidar yürüyüşünü sürdürmektir.

(SÖZCÜ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'un göbeğinde taksici dehşeti kamerada
İstanbul'un göbeğinde taksici dehşeti kamerada
Diyanet ‘yerli ve milli’ mal istemedi, ithal şartı koydu!
Diyanet ‘yerli ve milli’ mal istemedi, ithal şartı koydu!